Chat with us, powered by LiveChat

Ciekawa książka dr A. Puchalskiego o wezwaniach

0

W miniony piątek otrzymałem prezent od dra Adama Puchalskiego – jego najnowszą książkę o wezwaniach (polecam również jego komentarz do propozycji zmian niektórych przepisów dotyczących wezwań na Korporacyjnie.pl).

Jak każdy (no prawie każdy) – lubię dostawać prezenty, a szczególnie książki. Prezent tym bardziej cieszy, że kompleksowo omawia problematykę wezwań na akcje spółki publicznej.  Dotychczas w polskim piśmiennictwie zagadnienie to było traktowane zdawkowo, bez głębszych teoretycznych i praktycznych przemyśleń. Monografia wypełnia więc istotną lukę w polskiej literaturze.

Niestety nie miałem jeszcze okazji przeczytać całości dzieła, ale po kilkudziesięciu stronach lektury trzeba przyznać, że pomimo znacznego skomplikowania materii, język książki jest jasny i kolokwialnie mówiąc „książkę lekko się czyta” (jak na porównywalne książki prawnicze).

Polecam zatem z czystym sumienia książkę wszystkim zainteresowanym rynkiem kapitałowym w Polsce, a dr Adamowi dziękuję za prezent!

 

Share.

About Author

dr Szymon Syp LL.M. Adwokat Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu na Florydzie oraz Uniwersytetu w Indianie. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku prywatnym oraz publicznym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla klientów prywatnych, spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów prywatnych, obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Autor ponad 30 publikacji (w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu) oraz prelegent na przeszło 40 konferencjach. W 2016 r. został  laureatem V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii "młodzi obiecujący" przez miesięcznik "Gentleman". Założyciel: korporacyjnie.pl, prawoamedycyna.pl oraz antitrust.pl kancelaria@szymonsyp.com

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *