Chat with us, powered by LiveChat

IV Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych – FinReg2015 14-15 października 2015, Warszawa, www.finreg.allerhand.pl

0

Instytut Allerhanda zaprasza do dyskusji z udziałem wiodących ekspertów, regulatorów, naukowców, polityków i praktyków rynków finansowych.

Dyskusję zogniskują ważne problemy prawne i nadzorcze nurtujące obecnie branżę finansową w całej Europie, oraz dylematy specyficzne dla rynku polskiego. A jest o czym dyskutować! Do polskiego porządku prawnego wprowadzane są kolejne europejskie dyrektywy (m.in. dyrektywy UCITS V, CRD IV, MIFID II, MAD II, o kredycie hipotecznym, o powszechnym rachunku płatniczych, o restrukturyzacji banków). Wchodzą w życie liczne ustawy i nowelizacje (m.in. ustawy – o obligacjach, o odwróconym kredycie hipotecznym, o rzeczniku finansowym, o nadzorze makrostabilnościowym, o obrocie instrumentami finansowymi, o upadłości konsumenckiej, o restrukturyzacji). Mnożą się wątpliwości, przepisy prawa, organy nadzoru i powstają nowe ośrodki władzy nad systemem finansowym .Tym wszystkim zagadnieniom Kongres poświęci szczególną uwagę.

W II dniu Kongresu, w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego, autorzy nagrodzonych artykułów problemowych, nadesłanych w konkursie Call for Papers, zaprezentują swoje referaty.

Szczegóły Kongresu FinReg2015 (program, rejestracja) tutaj: www.finreg.allerhand.pl

Korporacyjnie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Share.

About Author

dr Szymon Syp LL.M. Adwokat Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu na Florydzie oraz Uniwersytetu w Indianie. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku prywatnym oraz publicznym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla klientów prywatnych, spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów prywatnych, obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Autor ponad 30 publikacji (w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu) oraz prelegent na przeszło 40 konferencjach. W 2016 r. został  laureatem V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii "młodzi obiecujący" przez miesięcznik "Gentleman". Założyciel: korporacyjnie.pl, prawoamedycyna.pl oraz antitrust.pl kancelaria@szymonsyp.com

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *