Chat with us, powered by LiveChat

Monografia „Dowody i postępowanie dowodowe w międzynarodowym arbitrażu handlowym oraz inwestycyjnym. Zagadnienia wybrane”

0

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska w sprzedaży ukazała się monografia „Dowody i postępowanie dowodowe w międzynarodowym arbitrażu handlowym oraz inwestycyjnym. Zagadnienia wybrane” (Warszawa 2017) autorstwa publikującego na Korporacyjnie.pl dr Konrada Czecha. Jest ona pierwszą monografią na polskim rynku wydawniczym dotyczącą tej istotnej problematyki.

Publikacja jest odpowiedzią na wzrastające w Polsce od lat zainteresowanie arbitrażem międzynarodowym (zarówno arbitrażem handlowym, jak też arbitrażem inwestycyjnym). Przedstawiono w niej zagadnienia proceduralne o dużym znaczeniu praktycznym dla przebiegu i wyniku arbitrażu międzynarodowego (m.in. rolę pierwszej konferencji organizacyjnej, możliwe sposoby korzystania z poszczególnych środków dowodowych, typowy przebieg rozprawy).

Publikacja regularnie odwołuje się do przepisów popularnych regulaminów arbitrażowych dotyczących poruszanej problematyki, a także do „miękkich” regulacji branżowych (m.in. IBA Rules on the Taking of Evidence in International Arbitration, IBA Guidelines on Party Representation in International Arbitration, ICCA Drafting Sourcebook for Logistical Matters in Procedural Orders, UNCITRAL Notes on Organizing Arbitral Proceedings).

Opracowanie powinno zainteresować arbitrów, jak również adwokatów i radców prawnych występujących w roli pełnomocników, a ponadto prawników in-house, pracowników administracji publicznej, ekonomistów i księgowych (świadków i biegłych występujących w sporach arbitrażowych).

Książkę można nabyć za pośrednictwem księgarni internetowej Wolters Kluwer.

Share.

About Author

dr Szymon Syp LL.M. Adwokat Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu na Florydzie oraz Uniwersytetu w Indianie. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku prywatnym oraz publicznym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla klientów prywatnych, spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów prywatnych, obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Autor ponad 30 publikacji (w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu) oraz prelegent na przeszło 40 konferencjach. W 2016 r. został  laureatem V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii "młodzi obiecujący" przez miesięcznik "Gentleman". Założyciel: korporacyjnie.pl, prawoamedycyna.pl oraz antitrust.pl kancelaria@szymonsyp.com

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *