do Finansowanie przedsiębiorstw, Fuzje i przejęcia, Konferencje/Spotkania, Newsy

Wszystkich zainteresowanych prawem gospodarczym zapraszamy na Akademię Spółek Kapitałowych 2016.

Akademia jest to coroczny cykl wykładów organizowany przez Instytut Allerhanda oraz Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ, odbywający się na Wydziale Prawa i Administracji UJ.

Spotkania poświęcone są wybranym, ważnym zagadnieniom dotyczącym problematyki spółek kapitałowych, prowadzone są przez ekspertów – teoretyków i praktyków związanych z Instytutem Allerhanda, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz innymi instytucjami.

Tegoroczne wykłady obywają się w czwartki oraz w środę, 1 czerwca, w godzinach 18.30-20.00 na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Pierwsze spotkanie już 14 czerwca – prelekcję wygłosi prof. dr hab. Andrzej Szumański.

Udział w wykładach jest bezpłatny, warunkiem uczestnictwa jest rejestracja poprzez wysłanie wiadomości na adres: akademia@allerhand.pl.

Korporacyjnie.pl jest patronem medialnym wydarzenia!

Wszelkie szczegóły, dostępne są na stronie internetowej Akademii: www.akademia.allerhand.pl

12928291_10154208546945466_8170453097988746032_n

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów