do Newsy

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Semper Augustus serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w XI Akademii Spółek Kapitałowych (ASK 2021) pt. Modele finansowania przedsiębiorstw i reforma prawa spółek.

Akademia została objęta honorowym patronatem Dziekanów Wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego, jak również patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Oficjalnymi partnerami wydarzenia są kancelarie CMS, Dentons, JWMS, SK&S oraz SPCG.

Patronami Medialnymi wydarzenia są Wydawnictwo C.H. Beck i portal Korporacyjne.pl.

Wydarzenie adresowane jest w szczególności do prawników i ekonomistów – zarówno studentów, jak i absolwentów, praktyków oraz naukowców. Udział w Akademii jest certyfikowany (szczegóły poniżej). Udział adwokatów i radców prawnych w Akademii Spółek Kapitałowych może zostać zaliczony na poczet obowiązku doskonalenia zawodowego (szczegóły na stronie internetowej w zakładce “certyfikaty”).

Akademia Spółek Kapitałowych stanowi coroczny cykl wykładów i debat eksperckich odbywający się do roku 2019 na WPIA UJ, a od 2020 w całości w formule on-line. Spotkania dotyczą istotnych, aktualnych zagadnień związanych z prawem gospodarczym, rynkiem kapitałowym, funkcjonowaniem spółek handlowych oraz nowymi technologiami w biznesie. Prelekcje koncentrują się na tematach wykraczających ponad podstawowe uniwersyteckie kursy z zakresu prawa handlowego.

Tegoroczna Akademia trwa od 25 marca do 3 czerwca 2021 r. Akademia jest wydarzeniem całkowicie otwartym, a uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Linki do poszczególnych spotkań będziemy przesyłać zarejestrowanym uczestnikom za pośrednictwem poczty e-mail. Osoby zarejestrowane, które będą uczestniczyły w co najmniej 9 spotkaniach tegorocznej edycji otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Link do rejestracji:
https://lnkd.in/dYhj8qQ

Wydarzenie otworzy spotkanie pt. Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i regulacyjne oraz perspektywy rozwoju.  Spotkanie odbędzie się w formule online, 25 marca b.r. (o godz. 18:00). Podczas spotkania adw. dr Piotr Kuźnicki (Romanowski i Wspólnicy) poprowadzi wykład wprowadzający do tematyki crowdfundingu pt. „Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i perspektywy rozwoju. Case study Emiteo”.

Następnie odbędzie się dyskusja ekspercka pt. „Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i perspektywy rozwoju”.

Uczestnikami dyskusji będą:

  • Aleksandra Kopeć (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
  • dr Piotr Kuźnicki (Romanowski i Wspólnicy),
  • Wojciech Iwaniuk (InnerValue),
  • dr Wojciech Iwański (SK&S),
  • dr Magdalena Zmysłowska (CMS) w roli moderatorki całego spotkania.

Linkedin: https://www.linkedin.com/events/crowdfundingwpolsce-aspektypraw6779109618216906753/

Facebook: https://www.facebook.com/events/193309402239468/

 

Więcej informacji dotyczących Akademii Spółek Kapitałowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

 

Strona internetowahttp://www.akademiaspolekkapitalowych.pl/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/akademia-spolek-kapitalowych

Facebook: https://www.facebook.com/akademiaspolekkapitalowych

Youtube: https://www.youtube.com/c/AkademiaSpółekKapitałowych/

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy harmonogram wydarzeń w ramach tegorocznej Akademii.

 

Organizator Akademii, fundacja Semper Augustus została założona w 2020 roku przez absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zrzesza ona miłośników szeroko rozumianego prawa spółek kapitałowych, którym przyświeca idea wolnego i otwartego dostępu do edukacji, nauki, oraz wyników badań. Wszelkie wydarzenia organizowane przez Fundację mają z założenia charakter nieodpłatny, a sama Fundacja jest organizacją całkowicie non- profit i funkcjonuje wyłącznie pro publico bono. Głównym celem Fundacji jest rozwijanie i popularyzowanie wiedzy w dziedzinie prawa gospodarczego, prawa handlowego, prawa bankowego, prawa rynków kapitałowych i ekonomii, przy pomocy projektów edukacyjnych.

Pytania lub wątpliwości prosimy kierować na adres mailowy:

kontakt@akademiaspolekkapitalowych.pl

Z serdecznymi pozdrowieniami,

 

Fundacja Semper Augustus

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów