do Fuzje i przejęcia, Newsy

Jak informuje na swojej stronie internetowej kancelaria prawna Allen & Ove Allianz Real Estate wraz z funduszem Curzon Capital Partners II nabyli Warszawskie Centrum Finansowego (Warsaw Financial Center – WFC), jeden z najwyższej klasy budynków biurowych w Polsce.

Wartość transakcji sprzedaży nieruchomości wyniosła 210 mln. euro. Podział własności konsorcjum będzie wyglądał tak, że Allianz Real Estate ma 87,5%  podczas gdy Curzon Capital Partners  II12,5% (poprzedni właściciele CA Immobilien Anlagen oraz Pramerica Real Estate Investors, którzy kupil WFC w 2005 r. mieli udziały po 50%).

Budynek WFC w momencie ukończenia w 1998 r. był jednym z pierwszych wysokościowych biurowców klasy A w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie jest on niemal w całości wynajęty podmiotom takim jak kancelarie prawne, firmy konsultingowe i banki. Znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, a jego powierzchnia najmu, wynosząca 50.000 m2, jest niemal w całości zajęta przez 73 najemców.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów