do Arbitraż, Konferencje/Spotkania, Newsy

Zachęcam do zapoznania się z wynikami badania na temat arbitrażu w Polsce.

Raport z badania można znaleźć tutaj http://badaniearbitrazu.pl/wp-content/uploads/2016/05/badanie-arbitrazu-2016-pl.pdf. Autorami badania są dr Jolanta Zrałek (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), dr Maciej Zachariasiewicz (Akademia Leona Koźmińskiego), Jan Kieszczyński i Michał Kocur (kancelaria Kocur i Wspólnicy).

Jednocześnie zapraszam na dyskusję panelową podsumowującą badanie, która odbędzie się:

13 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godzina 17.00

X piętro (sala „Olimp”)

Hotel Mercure Grand Warszawa

Krucza 28, Warszawa.

W dyskusji panelowej wezmą udział czołowi polscy specjaliści w dziedzinie arbitrażu: mec. Marek Furtek (prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej), prof. dr hab. Wojciech Popiołek (wspólnik, ADP Popiołek Adwokaci i Doradcy, Uniwersytet Śląski w Katowicach), mec. Michał Subocz (partner, White & Case), mec. Tomasz Wardyński (wspólnik założyciel, Wardyński i Wspólnicy) i dr Cezary Wiśniewski (senior partner, Linklaters).

R.S.V.P. na adres: sylwia.gawidziel@kocurpartners.com  lub +48 22 501 45 73.

 

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów