do Newsy

Przyjemnie nam Państwa poinformować, że Bartosz Karolczyk, współzałożyciel korporacyjnie.pl oraz członek Redakcji bloga, uzyskał w dniu 21 lutego br. stopień naukowy doktora nauk prawnych. Bartosz bronił na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie pracę pt. „Koncentracja materiału procesowego w postępowaniu cywilnym przed sądem pierwszej instancji w ujęciu prawnoporównawczym”. Jego promotorem był prof. dr hab. T. Wiśniewski, sędzia Sądu Najwyższego.

Praca, pod nieco zmienionym tytułem i w nieco zmienionej formie, ukaże się, prawdopodobnie po wakacjach, nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer. Będzie to pierwsza od 1958 r. wydana drukiem monografia dot. zagadnienia koncentracji w procesie, a jednocześnie kompleksowy komentarz do nowych przepisów k.p.c. Poza tym, będzie to jedyne w Polsce książkowe opracowanie amerykańskiego procesu cywilnego na przykładzie regulacji federalnej.

Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz naukowym.

Poniżej, mogą się Państwo zapoznać ze zmodyfikowaną wersją autoreferatu dr Karolczyka.

Autoreferat, B. Karolczyk wersja na blog

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts
Showing 2 comments
  • Radzym Wójcik
    Odpowiedz

    gratulacje 🙂

pingbacks / trackbacks

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów