do Konferencje/Spotkania, Newsy, Publikacje

W imieniu zespołu redakcyjnego Korporacyjnie.pl jest mi niezmiernie miło poinformować o wspólnym przedsięwzięciu organizowanym z Instytutem Allerhandem. W związku ze zbliżającym się Kongresem Fuzji i Przejęć, ogłaszamy Call for Papers na najlepsze artykuły dotyczące tematu:

Wpływ planowanych zmian w prawie kontroli koncentracji na procesy fuzji i przejęć w Polsce.
  
Najlepsze prace – wybrane  przez zespół Korporacyjnie.pl oraz zespół Instytutu Allerhanda będą miały szansę zaistnieć na naszym portalu internetowym dotyczącym tematyki prawa korporacyjnego, rynków kapitałowych i M&A, jak również na stronie internetowej Kongresu i stronie internetowej Instytutu Allerhanda.

Dodatkowo, zwycięzca Call for Papers otrzyma bezpłatne zaproszenie na Kongres Fuzji i Przejęć.

Wręczenie nagrody zwycięzcy nastąpi na Kongresie Fuzji i Przejęć przez przedstawicieli Instytutu Allerhanda oraz portalu korporacyjnie.pl.

Artykuły prosimy wysyłać na adres: contact@korporacyjnie.pl

Wymagania formalne: objętość max. 10 stron, interlinia 1.5, czcionka Times New Roman 12.

Termin nadsyłania prac – 15.01.2013 r.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów