do Fuzje i przejęcia, Newsy

Jak informuje portal Property EU Union Investment Real Estate GmbH kupiła centrum handlowe Manufaktura zlokalizowane w Łodzi (ok. 112.500 tys. m2 powierzchni najmu).

Union Investment nabyła 91.240 tys. m2 powierzchni najmu (sklep Leroy Merlin oraz kino Cinema City nie są częścią transakcji). Planowany termin zamknięcia transakcji to koniec 2012 r. (zapewne Union Investment do tego czasu planuje uzyskać zgodę organu antymonopolowego – Komisji Europejskiej bądź UOKiK – na transakcję).

Według portalu gazeta.pl wartość transakcji to ok.350 – 400 mln euro. Byłaby to druga największa transakcja na rynku nieruchomości w Polsce w 2012 r. Przypomnijmy, że 5 marca 2012 r. Komisja Europejska (KE) wydała zgodę na koncentrację (sprawa nr COMP/M.6475 – AXA REIM/CBRE PFCE Management/Warsaw III) polegającą na przejęciu pośrednio kontroli przez AXA REIM oraz CBRE PFCE Management nad Warsaw III B.V. w drodze nabycia akcji. Wartość transakcji według doniesień prasowych to 475 mln euro.
Podmiot przejmowany kontroluje Złote Tarasy Sp. z o.o. (właściciela centrum handlowego Złote Tarasy oraz budynku biurowego Lumen) oraz Złote Tarasy Tower Sp. z o.o.(właściciela budynku biurowego Skylight).

Więcej o tej drugiej transakcji na stronie www.antitrust.pl.

 

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów