do Rynki Kapitałowe

W miniony piątek otrzymałem prezent od dra Adama Puchalskiego – jego najnowszą książkę o wezwaniach (polecam również jego komentarz do propozycji zmian niektórych przepisów dotyczących wezwań na Korporacyjnie.pl).

Jak każdy (no prawie każdy) – lubię dostawać prezenty, a szczególnie książki. Prezent tym bardziej cieszy, że kompleksowo omawia problematykę wezwań na akcje spółki publicznej.  Dotychczas w polskim piśmiennictwie zagadnienie to było traktowane zdawkowo, bez głębszych teoretycznych i praktycznych przemyśleń. Monografia wypełnia więc istotną lukę w polskiej literaturze.

Niestety nie miałem jeszcze okazji przeczytać całości dzieła, ale po kilkudziesięciu stronach lektury trzeba przyznać, że pomimo znacznego skomplikowania materii, język książki jest jasny i kolokwialnie mówiąc „książkę lekko się czyta” (jak na porównywalne książki prawnicze).

Polecam zatem z czystym sumienia książkę wszystkim zainteresowanym rynkiem kapitałowym w Polsce, a dr Adamowi dziękuję za prezent!

 

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów