do Antitrust, Konferencje/Spotkania, Newsy

Z nieukrywaną radością informuję, że wspólnie z Grzegorzem Pizoniem weźmiemy udział w kontynuacji projektu, o którym wspominaliśmy (Competition Advocacy Matters – wraz z Instytutem Allerhanda przeszkolimy Mołdawskę Radę Konkurencji) realizowanego przez Instytut Allerhanda.

Projekt zakłada organizację konferencji w Kiszyniowie, która stanowić będzie kontynuację warsztatów szkoleniowych przeprowadzonych dla 5 urzędników mołdawskiego urzędu w Warszawie w październiku 2015 roku (więcej zobacz wpis – Współpraca polsko-mołdawska z zakresu prawa konkurencji i pomocy publicznej)

Konferencja poprzedzona będzie ‘competition cafe’, nieformalną debatą organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli świata nauki na temat metod upowszechniania wiedzy z zakresy pomocy publicznej, zamówień publicznych oraz prawa konkurencji.

Projekt Instytutu, w którym bierzemy  udział współfinasowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Norwegii.

Projekt, obejmuje kilkudniowy pobyt w Mołdawii, podczas którego m.in. zostaną wygłoszone prelekcje z zakresu prawa konkurencji i pomocy publicznej.

Pobyt w Mołdawii będzie również okazją do podzielenia się z  Radą Konkurencji Mołdawii polskimi doświadczeniami  w ramach wdrażania przepisów z zakresu prawa konkurencji i pomocy publicznej.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów