do Antitrust, Konferencje/Spotkania, Newsy

Z nieukrywaną radością informuję, że wspólnie z Grzegorzem Pizoniem weźmiemy udział w projekcie realizowanym przez Instytut Allerhanda, w ramach którego przeszkolimy ekspertów Rady Konkurencji Republiki Mołdawii w sposobach wdrożenia nowo uchwalonych ustaw przez Republikę Mołdawii: Prawa konkurencji oraz Pomocy publicznej. Ustawy te zostały uprzednio opracowane przez ekspertów unijnych i dostosowane do standardów Unii Europejskiej.

Projekt Instytutu, w którym bierzemy  udział realizowany jest dzięki grantowi (wsparciu) norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Projekt, obejmuje m.in. 2 dniowe szkolenia prowadzone dla urzędników Rady Konkurencji z zakresu prawa konkurencji oraz pomocy publicznej, które wraz z Grzegorzem – będziemy mieli przyjemność poprowadzić.

W ramach projektu, dnia 22 października br., zostanie zorganizowana sesja networkingowa polskiego i mołdawskiego środowiska z obszaru prawa konkurencji i pomocy publicznej. Podczas spotkania nastąpi prelekcja Prezes Rady Konkurencji, Pani Vioricii Cărare oraz wybitnych polskich ekspertów reprezentujących zarówno środowisko praktyków, jak i akademików.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane wzięciem udziału w tym – w naszej opinii – ważnym wydarzeniu, mogącym stać się przyczynkiem do pogłębionej pomocy eksperckiej dla kraju, który znajduje się obecnie w fazie transformacji ustrojowej, częściowo podobnej do tej, jaką Polska przechodziła przez ostatnie dwie dekady – o dokonywanie zgłoszeń. Kontakt: korporacyjnie@gmail.com

Uprzejmie informujemy, iż liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts
Comments
pingbacks / trackbacks

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów