do Konferencje/Spotkania, Newsy, Patronaty

Dziękujemy za przesłane propozycje newsów. Przedstawiamy kolejny zestaw newsów czwartkowych.

NEWSY

ANTITRUST/PRAWO KONSUMENCKIE

Prezes UOKiK wydał zgodę warunkową na transakcję na rynku farmaceutycznym. Spółka Neuca może przejąć ACP Pharma, musi jednak sprzedać jedną z hurtowni, znajdującą się w Bydgoszczy

Więcej: UOKiK

UOKiK przeanalizował ustawę deweloperską.

Więcej: UOKiK

Wciąż trwają prace nad nowelizacją ustawy o prawach konsumenta – zgodnie z informacjami prasowymi nie wejdzie ona w życie na czas.

Więcej: Lex

NIERUCHOMOŚCI

Fundusz nieruchomościowy Deutsche Banku – Deutsche Asset & Wealth Management za ok. 300 mln EUR kupił wieżowiec Rondo 1. Sprzedającym był fundusz BlackRock.  Z doniesień prasowych – sprzedający wyceniał wieżowiec na 350 mln EUR, a sprzedaż trwała rok.

Więcej: PB

W.P. Carey nabyła za pośrednictwem dwóch funduszy REIT kompleks biurowy „Lipowy Office Park”. Wartośc transakcji 108 mln EUR.

Więcej: Prawnik.pl

KONFERENCJE

W dniach 8-9 kwietnia odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Prawa Bankowego. W tym roku Kongres będzie trwał aż dwa dni i odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Sali New Connect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wydarzenie podzielone będzie na dwa bloki. W trakcie pierwszego dnia skupimy się na tematyce stricte prawno bankowej, natomiast drugiego dnia ciężar dyskusji przeniesiemy na prawo rynków kapitałowych. W zeszłym roku Polska Agencja Prasowa określiła Kongres najważniejszym wydarzeniem ekonomicznym i gospodarczym tygodnia!

By wziąć udział w Kongresie wystarczy zarejestrować się poprzez formularz elektroniczny. Wstęp wolny.

Formularz: https://docs.google.com/forms/d/1GZF96mZ1t69J0qpbf0dPLYpVD3Iu9hdriqTf5NoYjY0/viewform

Korporacyjnie.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Więcej: KNPB

W dniu 8  kwietnia odbędzie się II Polski Kongres Prawa Podatkowego.

Więcej: IA

W dniach 10-11 kwietnia odbędzie się Polskie Forum Arbitrażu (obejmujące seminarium tematyczne i konferencję).

Więcej: Polskie Centrum Arbitrażu

INNE

„Polish Company Law” (polishcompanylaw.com) to projekt polegający na stworzeniu internetowej platformy wiedzy o polskim prawie spółek i prawie rynku kapitałowego w języku angielskim i niemieckim.  Pomysł wyszedł z inicjatywy studentów prawa, pasjonatów prawa spółek i prawa rynku kapitałowego, w większości związanych z działającym na Uniwersytecie Warszawskim Kołem Naukowym Prawa Spółek. Przedmiotem projektu jest nowoczesna, atrakcyjna wizualnie i przyjazna dla użytkownika strona internetowa, która w ustrukturyzowany i przemyślany sposób zawiera obcojęzyczne artykuły na temat podstawowych zagadnień wskazanych dziedzin prawa. W zamierzeniu twórców obecność strony ma przyczynić się do popularyzacji polskiego prawa spółek i rynku kapitałowego w zagranicznych ośrodkach naukowych, zapewnić łatwy dostęp do informacji na temat powyższych dziedzin prawa, a także  promować Polskę jako optymalne miejsce prowadzenia inwestycji. Projekt pozyskał dofinansowanie z programu grantowego Stypendium im. Lesława A. Pagi. Portal jest wciąż w fazie rozwojowej, i w najbliższych miesiącach planowane jest poszerzanie treści w nim dostępnych.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów