do Corporate, Finansowanie przedsiębiorstw, Newsy, Publikacje

Najnowsze wydanie polskiego tygodnika Bloomberg Businessweek (Nr 34, 25-31 sierpnia 2014 r.), który namiętnie czytam :), zawiera artykuł (s. 40-41) o ciekawym czasopiśmie, które stara się w przystępny (lekkostrawny?) sposób przybliżyć najnowsze artykuły naukowe z zakresu ekonomii (zob. również artykuł w języku angielskim). Mowa o FAME (skrót od Finance & Accounting MeMos) jagazine. Ukazały się jak dotąd dwa numery czasopisma o nakładzie 10 tys. każdy. W każdym znalazło się po kilkanaście streszczeń artykułów naukowych.

Celem FAME jagazine (okładka nr 1 poniżej) jest streszczenie artykułów naukowych w zrozumiałym dla czytelnika języku. Dzięki temu z głównymi tezami artykułów naukowych o tematyce ekonomicznej mogą zapoznać się prawnicy, biznesmeni czy politycy. Przykładowo w dotychczasowych numerach FAME jagazine ukazały się ciekawe streszczenia artykułów o agencjach ratingowych w obliczu nowych regulacji, o spółce w świecie finansów czy tego, czy naprawdę zajmują się w trakcie swoich spotkań zarządy spółek.

Na Korporacyjnie.pl również staramy się przybliżać streszczenia artykułów czy glos (zasadniczo prawniczych) (zob. K. Kohutek, Wyrok w sprawie Intel: rabaty dominantów nadal oceniane według ich formy).

Zachęcam do przesyłania streszczeń artykułów na contact@korporacyjnie.pl – chętnie je opublikujemy!

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów