In Konferencje/Spotkania, Newsy, Patronaty

Z inicjatywy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Leona Koźmińskiego ruszyła druga edycja projektu edukacyjno-naukowego ETAP (Ekonomiczny Turniej Analizy Prawa). Organizatorem projektu jest Studenckie Koło Naukowe Ekonomicznej Analizy Prawa w SGH.

Studenci zajmujący się realizacją tego projektu obrali sobie za cel propagowanie ekonomicznej analizy prawa (EAP), jako kierunku studiów oraz obszaru rozwoju dla studentów uczelni wyższych. Zainteresowani EAP’em będą mogli uczęszczać na organizowane w ramach projektu wykłady oraz warsztaty prowadzone przez ekspertów z tej dziedziny.  Umożliwią one zdobycie nowych umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej z zakresu EAP.

W ramach projektu odbędzie się druga edycja jedynego w Polsce konkursu  z zakresu ekonomicznej analizy prawa skierowany do studentów uczelni wyższych.

Zdaniem organizatorów uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które w przyszłości pozwolą im osiągnąć satysfakcjonującą pozycję zawodową, a społeczeństwo zyska wykwalifikowaną kadrę prawniczą i menadżerską. Założeniem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych prac dwuosobowych zespołów, a także wspieranie ich autorów na drodze dalszego rozwoju.

Od 15 do 31 marca 2017 roku będzie trwał pierwszy etap korespondencyjny konkursu. Zachęcamy do śledzenia informacji o ETAP-ie na naszym profilu www.facebook.com/konkursETAP oraz na stronie internetowej www.etap.edu.pl.

Korporacyjnie.pl objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Leave a Comment

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów