do Konferencje/Spotkania, Patronaty
Współ­pra­ca mię­dzy ar­ty­sta­mi a biz­ne­sem w Pol­sce to temat cią­gle spy­cha­ny na mar­gi­nes. W kra­jach Za­chod­niej Eu­ro­py i USA za­ra­bia­nie na sztu­ce ma już długą tra­dy­cję. Dla­cze­go u nas nie wy­pa­da mówić o mo­dzie i pie­nią­dzach? Naj­wyż­szy czas, aby nasi pro­jek­tan­ci zro­zu­mie­li, że moda to także biz­nes. Wy­star­czy otwo­rzyć się na nowe szan­se i uczyć od naj­lep­szych. 
 

GOSHICO – recykling tradycji

Prelegentkami będą właścicielki Firmy Goshico. Firmę tworzą siostry: Aga i Małgo. Małgo to artystyczna dusza, z wykształcenia plastyk – charakteryzator. Od najmłodszych lat zainteresowana upiększaniem świata i kobiet. Łączy je nie tylko krew, ale prawdziwa więź emocjonalna. Ich przyjaźń świetnie można opisać słowami Todd’a Ruthmana: ”Podobieństwa czynią przyjaźń radosną, różnice ciekawszą”. Małgo dba o stronę artystyczną, a Aga o funkcjonalność i jakość, aby każdy szczegół był dopracowany, tak żeby w rezultacie w Wasze ręce trafiały rzeczy piękne, ekskluzywne, ale i użyteczne. Kolekcje GOSHICO inspirowane są folkiem, każda z nich podchodzi jednak do tej tematyki w inny sposób. Dzięki temu torebki utrzymane są w wyjatkowym, charakterystycznym dla firmy klimacie. Dotychczasowe kolekcje inspirowane były wzorami łowickimi, kaszubskimi, grecką terakotą, a nawet perskimi mozaikami. Przekrój od czarnych haftów aż po neonowe, kolorowe wzory udowadnia, że filc i folklorystyczne inspiracje są dla wszystkich – businesswoman, fashionistek, młodych mam czy nastolatek.

 
http://goshico.com/

 
Foto: Monika Motor; modelka: Caro Niemiec; makijaż i fryzura: Małgo Kotlonek; stylizacja: Marta Śliwińska i Ralph Kruhlik; torebka: Goshico id; bluzka i spódnica: Arkadiusz Taraska.


Kolejnymi Prelegentami podczas naszego spotkania będą założycielki RISK. made in Warsaw – jest to nowy streetowy brand.

Miały pracę, o której marzą miliony dziewczyn w Polsce. Mimo to postanowiły ją rzucić i rozkręcić własny biznes. To dzięki nim dres, który wcześniej kojarzył się ze strojem sportowym, wszedł na salony. „Nie robimy spodni z trzema paskami. Nasze ubrania to wariacja na temat szarej bawełnianej bluzy z kapturem”, mówią. 

 
 
 


Kolejny Prelegentem na spotkaniu będzie redaktor Korporacyjnie.pl – Radzym Wójcik, który jest aplikantem adwokackim i prawnikiem w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp. k. Specjalizuje się w prawie handlowym. Doświadczenie zdobywał doradzając przy procesach fuzji i przejęć, przy restrukturyzacji spółek oraz świadcząc usługi doradztwa korporacyjnego. Posiada również doświadczenie w zakresie obsługi sporów, w szczególności sporów korporacyjnych. W latach 2011-2012 pracował w kancelarii prawniczej Deloitte Legal Pasternak i Wspólnicy, a w latach 2009-2011 w dziale procesowym warszawskiego oddziału międzynarodowej kancelarii Salans (obecnie Dentons).

 
 
Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także kurs Centrum Prawa Amerykańskiego współorganizowany przez Uniwersytet Warszawski oraz Levin College of Law (Uniwersytet na Florydzie). W latach 2010-2011 i 2011-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.


 
 
Ostatnią prelegentką będzie Izabela Rytka. Aplikantka radcowska III roku, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe prawo spółek na WPIA UW oraz Centrum Prawa Europejskiego i Brytyjskiego współorganizowanego przez Uniwersytet w Cambridge.

Izabela Rytka jest prawnikiem (Associate) w kancelarii Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp.k. i została oddelegowana do obsługi spółki działającej w branży odzieżowej. Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii, Izabela była członkiem departamentu korporacyjnego i private equity w renomowanej warszawskiej kancelarii oraz współpracowała z fundacjami świadczącymi pomoc prawną nieodpłatnie.

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz podatkowego związanych z transakcjami łączenia i przekształcania spółek oraz bieżącą obsługą korporacyjną spółek i struktur kapitałowych w różnych jurysdykcjach.

Izabela posiada doświadczenie w pracy dla klientów polskich oraz zagranicznych.

Ostatnio na konferencjach:
Izabela Rytka prelegentką podczas warsztatów „Zarządzanie aktywami trwałymi – nabywanie, zbywanie i zagospodarowanie nieruchomości”
Izabela Rytka prelegentką podczas konferencji „Finansowanie nieruchomości komercyjnych”

Pierwszą prelegentką na naszym seminarium będzie: </p><br /><br /><br />
<p>Izabela Rytka. Aplikantka radcowska III roku, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe prawo spółek na WPIA UW oraz Centrum Prawa Europejskiego i Brytyjskiego współorganizowanego przez Uniwersytet w Cambridge.</p><br /><br /><br />
<p>Izabela Rytka jest prawnikiem (Associate) w kancelarii Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp.k. i została oddelegowana do obsługi spółki działającej w branży odzieżowej. Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii, Izabela była członkiem departamentu korporacyjnego i private equity w renomowanej warszawskiej kancelarii oraz współpracowała z fundacjami świadczącymi pomoc prawną nieodpłatnie.</p><br /><br /><br />
<p>Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz podatkowego związanych z transakcjami łączenia i przekształcania spółek oraz bieżącą obsługą korporacyjną spółek i struktur kapitałowych w różnych jurysdykcjach.</p><br /><br /><br />
<p>Izabela posiada doświadczenie w pracy dla klientów polskich oraz zagranicznych.</p><br /><br /><br />
<p>Ostatnio na konferencjach:<br /><br /><br /><br />
Izabela Rytka prelegentką podczas warsztatów „Zarządzanie aktywami trwałymi - nabywanie, zbywanie i zagospodarowanie nieruchomości”<br /><br /><br /><br />
Izabela Rytka prelegentką podczas konferencji "Finansowanie nieruchomości komercyjnych"
 

Program

18:30 Rejestracja i sesja networkingowa

19:00 Powitanie Uczestników

19:05 Spotkanie inspirujące I

19:30 Spotkanie inspirujące II

20:00 Spotkanie inspirujące III

20:30 Słodka niespodzianka

21:00 Loteria wizytówkowa

Data: 9 maja 2013 r.
Godzina: 18:30

Ilość miejsc ograniczona!

 
Spotykamy się w:
 
3 piętro! 🙂
 
 
 
Potwierdzeniem zapisania jest dokonanie przelewu przez platformę Przelewy24.pl

Zapisy: contact@fashion-law-business.com

Wydarzeniu patronują:

Instytut Allerhanda
Mida.Magazyn dla Prawników

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów