do Konferencje/Spotkania, Newsy

22 listopada 2016 r. o godzinie 19.00 w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się FinTech Gala Awards.

Gala miała na celu wyróżnienie rozwiązań, produktów i usług wpływających na rozwój sektora fintech w Polsce.
Wyróżnienia przyznane zostały w następujących kategoriach:

Best fintech start up – inviPay.com
inviPay.com to dynamicznie rozwijający się startup z nowatorską, na rynku polskim, aplikacją skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw. Do dnia dzisiejszego inviPay.com obsłużył transakcje o łącznej wartości ponad 40 MLN PLN. Autorem tego unikalnego rozwiązania jest Marcin Pasenik – Prezes Zarządu inviPay. Nagrodę w tej kategorii wręczył Maciej Balsewicz, CEO, bValue Angels VC.

Currency exchange solution – Currency One
Prowadzone przez firmę Currency One serwisy Internetowykantor.pl i Walutomat w tym roku po raz kolejny udowodniły swoją pozycję lidera, bijąc rekordy jednodniowego obrotu. Po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie Brexit, platformy te jako jedyne na rynku sprostały wymaganiom klientów umożliwiając bezpieczną, wygodną i przede wszystkim niezachwianą dostępność wymiany walut. W rezultacie platformy prowadzone przez firmę Currency One zanotowały rekordowy obrót dzienny w wysokości ponad 200 milionów złotych, plasując się tym samym na pozycji niekwestionowanego lidera rynku wymiany walut on-line w Polsce. Nagrodę w tej kategorii odebrał Jacek Kornosz, Prezes Zarządu, Currency One, a wręczył mec. Arkadiusz Pędzich, Partner Kancelarii Allen & Overy.

Fintech in bank implementation – mBank
Produkt stworzony przez mBank – mKsięgowość to rewolucyjna fuzja konta bankowego i księgowości w jednym, powstała dzięki współpracy mBanku i SuperKsięgowa. Usługa dedykowana klientowi segmentu Małych i Średnich Firm wykorzystuje m.in. technologię Machine Learning by oszczędzać czas przedsiębiorcy i ułatwiać mu prowadzenie firmy. Statuetkę w tej kategorii odebrał w imieniu mBanku Tomasz Górski, Dyrektor Departamentu Małych i Średnich Firm, mBank, a wręczył Adrian Kurowski, Dyrektor VISA Europe w Polsce.

Insurtech implementation – Benefia Ubezpieczenia
Rozwiązanie Tu i Teraz. Na podstawie uzyskanych dzięki zeskanowaniu z dowodu rejestracyjnego kodu AZTEC, informacji Klient otrzymuje kilka skalkulowanych, dedykowanych tylko jemu wariantów ubezpieczenia. Tu i Teraz to unikatowa na skalę europejską aplikacja umożliwiająca dokonanie ubezpieczenia samochodu jedynie w 2 minuty! Statuetkę odebrał Mariusz Kurowski, Wiceprezes Zarządu, Benefia Ubezpieczenia, a wręczył Mariusz Chochołek, Prezes Zarządu, Integrated Solutions sp. z o. o.

Lending solution – Vivus Finance
Vivus to FinTech który rozpoczął działalność w 2012 roku. Wprowadził szereg rozwiązań, które stały się standardem w całym sektorze finansowym. To pierwszy FinTech w Polsce, który został liderem w swojej branży. Przy okazji pokazując, że nawet na tradycyjnych rynkach zawsze znajdzie się miejsce dla innowacyjności i nowoczesności! Nagrodę otrzymuje za udaną fuzję nowoczesnych technologii i finansów osobistych. Oraz za stworzenie rozwiązań informatycznych, które zdefiniowały na nowo rynek mikropożyczek w Polsce. Nagrodę w tej kategorii odebrała Ewa Wernerowicz , COO, Vivus Finance, a wręczył Norbert Biedrzycki, CEO Atos Polska, VP CEE System Integration.

Money transfer solution – kantoronline.pl
kantoronline.pl to jeden z pierwszych na świecie kantorów internetowych. W pełni wykorzystując swój zaawansowany system IT oraz współpracę ze wszystkimi kluczowymi bankami, oferuje klientom błpayuyskawiczne transfery przelewów. Dzięki kantoronline klienci oszczędzają czas, pieniądze i wygodnie operują swoimi finansami. Kantoronline.pl także z powodzeniem ułatwia życie swoim pracownikom – m.in. dzięki wprowadzeniu automatycznego księgowania zasileń. Wszystko to sprawia, że dziś jest jednym z wiodących kantorów internetowych w Polsce. Statuetkę w tej kategorii odebrał Przemysław Spyra, Prezes Zarządu, kantoronline.pl, a wręczył Marcin Petrykowski, Wiceprzewodniczący Rady Programowej, Dyrektor Zarządzający, S&P Global.

Payment solution – PayU S.A.
PayU PayTouch to rozwiązanie dla m-commerce, umożliwiające dokonanie wygodnych płatności mobilnych polegających na jednym kliknięciu, stworzone dla jak największej wygody konsumentów, którzy chcą dokonywać płatności za zakupy bezpośrednio w aplikacji lub na stronie mobilnej sklepu bądź serwisu. Głównymi zaletami rozwiązania są prostota, intuicyjność, szybka integracja oraz pełne bezpieczeństwo transakcji. Nagrodę w tej kategorii odebrał Mario Shiliashki, CEO, PayU EMEA, a wręczyli Dorota Zimnoch, FinTech Program Leader, D-Raft oraz Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Zarządu Pekao S.A.

Technology innovation – Idea Bank
Idea Cloud to nowoczesna bankowość dla małych i średnich firm umieszczona w chmurze. Łączy funkcje księgowe z bankowymi, a dzięki dedykowanym aplikacjom znacznie ułatwia przedsiębiorcom zarządzanie biznesem. Statuetkę na ręce Małgorzaty Szturmowicz, Członka Zarządu, Dyrektora Finansowego, Idea Bank wręczył Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende.

Rozdanie statuetek odbyło się w Hotelu Westin podczas FinTech Gala Awards, która rozpoczęła się o godzinie 19:00. Wręczeniu nagród towarzyszył akustyczny koncert tria CUGOWSCY czyli Krzysztofa, Piotra i Wojtka Cugowskich. Podczas Gali można było również wziąć udział w aukcji charytatywnej, podczas której można było wylicytować rękawicę z autografem Sylvestra Stallone z filmu Rocky, koszulkę Marcina Gortata z autografem sportowca, rakietę tenisową z kolekcji Agnieszki Radwańskiej z autografem oraz piłkę z autografem Cristiano Ronaldo.

 

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów