do Banki, Konferencje/Spotkania

Już jutro będę moderował jeden z paneli podczas Kongresu Impact FinTech ’17, który właśnie jutro rozpoczyna się w Katowicach. Panel będzie dotyczył innowacji w bankowości i wezmą w nim udział:

  • Laurent Herbillon (dyrektor odpowiedzialny za innowacje, współpracę ze startupami i transformację cyfrową w w BNP Paribas / Paryż, Francja)
  • Moran Levinovitz (Dyrektor Inwestycyjny w HSBC, koncentrujący się na rozwoju oprogramowania (Big Data, Security, Infrastructure, RegTech) / Londyn, UK oraz Izrael )
  • Michał Hojowski (Dyrektor ds. Zarządzania Sprzedażą w Departamencie Rynków Finansowych w Raiffeisen, odpowiedzialny również za internetowy kantor wymiany walut, RKantor.com )
  • Szymon Mitoraj (dyrektor odpowiedzialny za transformację cyfrową w ING Bank Śląski)

Początek zaplanowany jest na 14:20. Spodziewam się, że będzie dostępne nagranie panelu. Obiecuję je udostępnić na korporacyjnie.pl – jak tylko się pojawi.

Oprócz mojego panelu – polecam również panele, w których weźmie udział moja koleżanka i moi koledzy z Baker McKenzie:

  1. Regulacje usług finansowych (czwartek, 7 grudnia o 12:25)
    Weźmie w nim udział Stephanie Magnus, partnerka Baker McKenzie Singapur, która przylatuje do Polski specjalnie na Impact.
    W panelu weźmie udział również Marius Jurgilas (Członek Zarządu Banku Litewskiego). Moderatorem panelu będzie Magdalena Borowik (Ministerstwo Cyfryzacji, Doradca ds. technologii finansowych/transakcyjnych, rozproszonych rejestrów i walut cyfrowych).
  2. Kiedy InsurTech stanie się większym biznesem niż FinTech? (środa, 6 grudnia o 12:05)
    Panel będzie moderował prof. Paweł Wajda, of counsel w Baker McKenzie Warszawa
    Rozmówcami Pawła będą: (i) Małgorzata Kostecka (Dyrektor ds. Budowania Doświadczeń Klienta i Retencji, Nationale-Nederlanden), Marat Nevretdinov (CEO, TU Europa) oraz Michał Biedzki (ProService Finteco).
  3. Zastosowanie big data w branży FinTech (środa, 6 grudnia o 16:55)
     W dyskusji weźmie udział Jakub Falkowski, z którym współtworzę Innovation Team Baker McKenzie.
    Pozostałymi panelistami będą (i) Piotr Widacki (dyrektor Zarządzający w BGŻ BNP Paribas) oraz (ii) prof. Maciej Chorowski (dyrektor NCBR), a moderował będzie Wojciech Zatorski (COO Braintri).

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów