In Finansowanie przedsiębiorstw, Robienie biznesu w, Venture Capital

Jakiś czas temu przedstawiłem Wam tańszą alternatywę dla otwierania biura w Kalifornii (link tutaj).

Jeśli jednak jesteście gotowi wyruszyć na podbój tego najbardziej wymagającego rynku startupowego – pamiętajcie, że wybór odpowiedniego miejsca na biuro jest szalenie istotny. Wasza obecność w Kalifornii nie będzie miała sensu, jeśli nie będziecie korzystać z potencjału tego miejsca i uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach i różnych wydarzeniach. Żeby to było jednak możliwe – musicie pracować w pobliżu miejsc, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Dodatkowo – z perspektywy różnych działalności – różne miejsca są tymi właściwymi.

Jak więc wybrać taką lokalizację, żeby być w centrum wydarzeń? Polecam Wam ciekawy artykuł na ten temat (link tutaj) znanego inwestora, Andrew Romansa z Rubicon Venture Capital. Co ciekawe – autora tego tekstu będziecie mogli spotkać już za niecałe 2 miesiące na Impact’17 w Krakowie.

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Recommended Posts

Leave a Comment

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów