do Patronaty

Korporacyjnie.pl objęło patronatem kolejne wydarzenie i wspólnie z Kołem Naukowym Prawa Bankowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na V Ogólnopolski Kongres Prawa Bankowego

„Bankowość de novo. Nowe miejsce i rola sektora bankowego we współczesnym świecie” to temat tegorocznej edycji kongresu, który odbędzie się już 23 kwietnia. Mówcami będą: opiekunka koła Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprezes PKO Jarosław Myjak, szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak i wiele innych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu nie tylko studentów, ale wszystkich zainteresowanych bankowością i prawem bankowym. Ludzie na co dzień zajmujący się wielkimi finansowymi operacjami opowiedzą o związanym z tym ryzykiem i rolą banków we współczesnym świecie.

Rejestracja dostępny jest pod następującym linkiem.

Fanpage  na facebooku.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów