do innowacje, innowacje, Konferencje/Spotkania, Newsy, Robienie biznesu w, Venture Capital

Business Insider Polska została opublikowana moja wypowiedź na temat Listy DigitalShapers, organizowanej przez Fundację Digital Poland

Radzym Wójcik, adwokat w kancelarii Baker & McKenzie: Jeden z najważniejszych inwestorów Doliny Krzemowej, Peter Thiel powiedział kiedyś, że ludzie oczekiwali od przyszłości latających samochodów, ale zamiast nich dostali limit 140 znaków na Twitterze. Mówił także, że moc obliczeniowa iPhone’a jest identyczna z mocą obliczeniową najlepszych komputerów, wykorzystywanych przez NASA podczas programu Appollo. A mimo to, nasze wyobrażenie o przyszłości i wyobrażenie ludzi z lat 60′ XX wieku nie różnią się znacznie, bo w przypadku większości technologii cywilizacja nie zrobiła wyraźnego kroku do przodu.

Jest wiele dziedzin, które czekają na cyfryzację i innowacje. Dlaczego ich cyfryzacja nie miałyby się zacząć w Polsce? W jednym z odcinków Star Treka pada następująca wymiana zdań między Panem Spockiem a Kapitanem Kirkiem: „Człowiek nie może zmienić teraźniejszości w przyszłość. / Ale każdy może zmienić stan obecny”. W polskim biznesie jest wiele odważnych i błyskotliwych osób, które zmieniają stan obecny. To świetnie, że lista Digital Shapers zaprezentuje ich sylwetki, dzięki czemu będą oni stanowili znakomitą inspirację dla kolejnych chętnych śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek (biznesu).

Chcesz się dowiedzieć, jaki powinien być idealny Digital Shaper i jak będzie rozwijać się branża #digital w Polsce według Grażyny Piotrowskiej-Oliwy (Virgin Mobile Polska​), Roberta Bednarskiego (Facebook​) i Piotra Pietrzaka (IBM​) – wejdź koniecznie na BI i przeczytaj cały tekst.

https://businessinsider.com.pl/technologie/digital-poland/lista-digital-shapers-2018-polacy-sa-gotowi-na-cyfrowa-rewolucje/xe8n0d0

fot: giphy.com

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów