do Konferencje/Spotkania, Newsy, Patronaty, Private Equity, Venture Capital
Po sukcesach edycji duńskiej i szwajcarskiej, 31 stycznia 2014 r. w warszawskim hotelu Intercontinental po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Polish and CEE Private Equity Conference. Wydarzenie ma na celu przedstawienie i omówienie najnowszych trendów w branży Private Equity w regionie Europy Środkowowschodniej z praktycznego punktu widzenia. Konferencja jest jednodniowym wydarzeniem przyciągającym znaczących prelegentów, oferującym wzbogacające i ciekawe dyskusje panelowe oraz gwarantującym możliwość poznania profesjonalistów związanych ze światem biznesu. Wydarzenie to pozwala także na zbudowanie trwałych więzi biznesowych pomiędzy uczestnikami wydarzenia.
 
Tegoroczni paneliści będą dyskutowali m.i o możliwościach rynkowych dla branży PE w naszej części świata, o kreowaniu wartości spółki i jej atrakcyjności dla rynku PE, o możliwościach pozyskiwania kapitału dla inwestycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, o możliwościach wyjścia danej inwestycji przez fundusz PE, o plusach i minusach inwestowania przez fundusze Private Equity w czasach kryzysu finansowego czy o perspektywie osób zarządzających spółką będącą obiektem inwestycji Private Equity.
 
W każdym z dziewięciu paneli spotka się pięć wybitnych osobistości polskiego i europejskiego biznesu. Udział w konferencji wezmą m.in. Jean-Philippe Burcklen, Europejski Fundusz Inwestycyjny, Barbara Nowakowska, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych, Ludwik Sobolewski, były Prezes warszawskiej GPW i obecny Prezes giełdy w Bukareszcie, Andrzej Bartos, Partner Zarządzający Innova Capital,  Dariusz Prończuk, Partner Zarządzający Enterprise Investors, oraz  Sven Liden, CEO Adveq Management.
 
Wydarzenie skierowane  jest głównie do Prezesów Zarządów i Partnerów Zarządzających spółek, funduszy Private Equity, przedsiębiorców otwartych na współpracę z funduszami oraz inwestorów.
 
Korporacyjnie.pl objęto patronat medialny nad wydarzeniem.
 
Rejestracja uczestnictwa oraz bilety dostępne są na stronie http://pe-conference.org/polish/register/
 
Obraz w treści 3
+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów