26 listopada w Warszawie odbędzie się Polski Kongres Prawa Pracy 2013, który stawia sobie za cel ocenę kondycji rynku pracy i funkcjonalności obowiązujących regulacji prawnych. Wydarzenie tworzy kolejne ogniwo cyklu kongresów prawno-gospodarczych Allerhand Summits.
Kongres stwarza unikalną płaszczyznę do rozmowy dla reprezentantów biznesu, sektora usług biznesowych, pracodawców i pracowników, przedstawicieli związków zawodowych i administracji publicznej. Gromadzi kadrę zarządzającą spółek, in-house lawyers, menadżerów i specjalistów HR, ekspertów ds. CRS, przedstawicieli kancelarii prawniczych, przedstawicieli szkół wyższych i instytutów naukowych, członków stowarzyszeń, i związków zawodowych.
Zaproszeni eksperci oraz uczestnicy spotkania będą poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji rynku pracy i funkcjonalności prawa, a tych nasuwa się w ostatnim czasie wiele. Czy obecne regulacje zapewniają konieczny balans pomiędzy ochroną praw pracownika a stworzeniem warunków do powstania nowych miejsca pracy i utrzymania już istniejących? Czy przepisy o elastycznym czasie pracy stworzyły nowe możliwości? Czy perspektywa specjalistów i pracowników średniego i niższego szczebla jest taka sama? Czy istnieje konieczność rozważenia nowych rozwiązań, które lepiej odzwierciedlą zróżnicowaną sytuację różnych grup pracowników? Co może zrobić Państwo by promować zatrudnienie bezpieczne, na podstawie umów o pracę i godziwie wynagradzane? Gdzie przebiega granica pomiędzy zakazem dyskryminacji a utrudnieniem lub uniemożliwieniem efektywnego zarządzania różnorodnością w firmie w oparciu o konkretne dane tej firmy dotyczące?
– W trakcie Polskiego Kongresu Prawa Pracy będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie: czy mamy w Polsce dobre prawo pracy? –mówi Beata Faracik z Instytutu Allerhanda, organizatora spotkania – Przy obecnej polaryzacji stanowisk wobec zmian w prawie pracy bardzo potrzebna jest neutralna płaszczyzna umożliwiająca merytoryczną i spokojną dyskusję wszystkich zainteresowanych podmiotów.
Organizatorzy mają nadzieję, że wypracowane wnioski zostaną przekute na rekomendacje dla rządu i instytucji zaangażowanych w tworzenie zasad regulujących polski rynek pracy.
Rejestracja na Kongres możliwa jest poprzez stronę www.prawopracy.allerhand.pl, gdzie dostępna jest agenda spotkania, sylwetki prelegentów oraz szczegóły programowe.
Korporacyjnie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).
Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).
E-mail: kancelaria@szymonsyp.com