do Newsy, Publikacje

W poniższym wpisie chciałem polecić Państwu książkę, której tematyka odbiega nieco od spraw, o których piszemy zazwyczaj na naszym blogu.

Książką tą jest wydane niedawno przez C.H. Beck „Vademecum radnego jednostki samorządu terytorialnego” pod redakcją Adama Hacia. Jestem pewien, że zainteresuje ona tę część Czytelników korporacyjnie.pl, która w teorii interesuje się zagadnieniami samorządu terytorialnego oraz tę, która aktywnie uczestniczy w życiu samorządów lokalnych.

Vademcum znajdzie zapewne najliczniejsze grono czytelników przed 16 listopada b.r. na kiedy to zostały zaplanowane wybory samorządowe. Autor książki, opierając się na przepisach i własnym doświadczeniu, znaczną jej cześć poświęcił na przystępne wyjaśnienie, jak przygotować się do kampanii wyborczej i jak ją prowadzić z dobrym efektem, a przy okazji nie popełnić przestępstwa lub wykroczenia wyborczego.

Publikacja powinna być jednak czytana również i po wyborach, a to dlatego, że tłumaczy nie tylko jak zdobyć mandat radnego, ale co znacznie ważniejsze, jak go skutecznie sprawować, mając na uwadze dobro wspólnoty samorządowej.

Adama Hacia, redaktora „Vademecum radnego”, znam od wielu lat. Jest on z jednej strony zaangażowanym samorządowcem, ale z drugiej doświadczonym prawnikiem. Stąd za niezwykle cenne i interesujące uważam jego wyjaśnienia prawnych uregulowań działalności radnego, ilustrowane praktycznymi przykładami.

O książce można dowiedzieć się więcej pod adresem wydawnictwa

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów