do Fuzje i przejęcia

Warszawa 12 maja 2016 roku, w hotelu Marriott odbędzie się międzynarodowa konferencja M&A WORLDWIDE ACQUISITION AND INVESTMENT FORUM. Wydarzenie to jest częścią warszawskiego konwentu M&A Worldwide Network. Organizatorami wydarzenia są firmy Capital One Advisers oraz JP Weber, które w Polsce reprezentują sieć M&A Worldwide.

Celem konferencji jest dyskusja nad globalnymi trendami w obszarze fuzji i przejęć oraz omówienie kluczowych aspektów transakcji transgranicznych. Uczestniczyć w niej będą reprezentujący blisko 40 krajów, bankierzy inwestycyjni zrzeszeni w sieci M&A Worldwide, zagraniczni inwestorzy, a także właściciele i kadra zarządzająca czołowych polskich przedsiębiorstw.

”Od początku planowania konferencji zależało nam na tym, aby miała charakter teoretyczny jak i praktyczny, dlatego eksperci przedstawią na niej różne aspekty związane z przejęciem, sprzedażą i łączeniem spółek oraz wyjaśnią, jak uniknąć częstych pułapek i błędów. Dzięki temu uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie przeprowadzić proces fuzji i przejęć, począwszy od podjęcia decyzji aż do końcowej realizacji.”- mówi Grzegorz Piechowiak, Partner Zarządzający JP Weber

Prelegentami konferencji będą zarówno osoby związane na co dzień z procesami transakcyjnymi oraz przedsiębiorstwa, które osiągnęły szereg sukcesów na arenie międzynarodowej. W ramach Case Study od praktycznej strony opowiedzą o swoich projektach i przedsięwzięciach. Głównymi zagadnieniami poruszanymi na forum będą:

  • GLOBALNE TRENDY M&A
  • JAK SKUTECZNIE ZREALIZOWAĆ TRANSGRANICZNY PROJEKT PRZEJĘCIA SPÓŁKI?
  • Kluczowe czynniki sukcesu, wycena i aspekty due diligence, dobre praktyki M&A. Rozwój transakcji M&A w wybranych sektorach (motoryzacja i transport, IT, ochrona zdrowia, FMCG, energetyka i ekologia).
  • ZNACZENIE ASPEKTÓW KULTUROWYCH W PROCESIE INTEGRACJI PO ZAMKNIĘCIU TRANSAKCJI
  • Jaki jest wpływ kultury na dalszy przebieg procesu?

„Jesteśmy niezwykle dumni z takiego grona uczestników. Spotkanie to będzie również idealną okazją do wymiany doświadczeń oraz pozyskania nowych relacji biznesowych. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną szansę spotkać w jednym miejscu kilkudziesięciu doradców oraz ekspertów M&A z całego świata i porozmawiać z nimi o potencjalnych regionalnych i globalnych projektach inwestycyjnych.” – mówi Anna Domeredzka, Wiceprezes Capital One Advisers.

Wydarzenie zwieńczone zostanie koktajlem networkingowym, podczas którego będzie można już indywidualnie kontynuować dyskusje, które mogą się okazać początkiem długotrwałych relacji biznesowych.

Patronami wydarzenia zostali  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Konferencja odbywać się będzie w języku angielskim.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia: http://forum.m-a-worldwide.com.pl

Zgłoszenia można kierować również na adres e-mailowy: forum@m-a-worldwide.pl

****

O M&A Worldwide Network

Założona w 2004 roku sieć M&A Worldwide jest globalną organizacją zrzeszającą 38 butików inwestycyjnych reprezentujących 40 krajów. Do grona członków należą wiodące firmy doradcze, wyspecjalizowane w procesach fuzji i przejęć oraz w finansach korporacyjnych. W ramach M&A Worldwide Network realizowanych jest prawie 300 transakcji rocznie.

Konwenty sieci organizowane są każdego roku i stanowią doskonałą platformę do wymiany doświadczeń oraz opinii związanych z najnowszymi trendami panującymi na rynku M&A między członkami i inwestorami.

O JP Weber

JP Weber od ponad 14 lat wspiera międzynarodowe przedsiębiorstwa w projektach inwestycyjnych, transakcjach M&A oraz restrukturyzacjach a także w bieżących aspektach prawno-podatkowych, zatrudniając ponad 60 doradców inwestycyjnych, podatkowych oraz prawników, działających w biurach we Wrocławiu, w Warszawie i Berlinie. JP Weber obsługuje zarówno duże światowe koncerny, jak i przedsiębiorstwa z sektora MŚP, planujące inwestycje lub transakcje na terenie Polski. Firma wspiera również polskie przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu inwestorów strategicznych oraz w ekspansji na rynki zagraniczne.  JP Weber zapewnia obsługę podczas transakcji oraz w bieżącej działalności, gwarantując indywidualne, ale także kompleksowe podejście do wszystkich zagadnień.

O Capital One Advisers

Capital One Advisers to działająca w skali międzynarodowej niezależna grupa doradcza, która od blisko 15 lat zapewnia swym Klientom wsparcie w pełnym spektrum rozwiązań oferowanych przez rynek kapitałowy i wspomaga dynamiczny rozwój przedsiębiorstw poprzez doradztwo finansowe oraz realizację transakcji kapitałowych. Obsługuje firmy polskie i zagraniczne w obszarze pozyskania zewnętrznego finansowania, w tym organizacji publicznych i niepublicznych ofert papierów wartościowych, fuzji i przejęć, pozyskiwania finansowania dłużnego, wycen, doradztwa strategicznego. W zespole Capital One Advisers pracują finansiści posiadający tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Capital One Advisers jest m.in. Firmą Partnerską GPW dla MŚP oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów