do Konferencje/Spotkania, Venture Capital

Polecam Wam nagranie jeszcze jednego, bardzo ciekawego panelu z Impact Fintech’17 (w ogóle, ich kanał na YouTube jest skarbnicą wielu wartościowych treści). Panel, który Wam polecam to garść niezwykle praktycznych informacji w pigułce. I to z pierwszej ręki od osoby, która pracuje przy najciekawszych europejskich transakcjach VC.

Na deskach Startup Arena, Natalia Neuman (General Counsel Lakestar VC) opowiedział o 3 najważniejszych etapach negocjacji (i interakcji) między startupami i VC. To jest o negocjacjach term sheetu, analizie Due Diligence oraz późniejszej operacyjnej współpracy.

Lakestar jest funduszem VC, zarządzającym obecnie 400 milionami Euro. Jak wspomniała Natalia, inwestują od 100 tysięcy do 25 milionów Euro. Jest szansa na to, że zainwestują również w jakiś polski startup.
Fundusz jest związany z Klausem Hommelsem, który inwestował w Facebooka, Klarnę, czy Spotify. Więcej o Lakestar możecie dowiedzieć się tutaj (być może pamiętacie, że podczas czerwcowego Impact CEE rozmawiałem z kolegą Natalii z Lakestar, Michaelem Stuenkelem) lub tutaj.

 

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów