do Energetyka

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Energetycznego „Prawo z energią”!

zapisy

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych prawem energetycznym, w szczególności, regulacjami dotyczącymi odnawialnych źródeł energii.

Konferencja odkryje przed Państwem trzy panele tematyczne. Wśród nich:

nowe regulacje polskiego prawa w zakresie OZE, które wejdą w życie 1 lipca 2016 r.

prezentacja dotychczasowych doświadczeń Niemiec we wdrażaniu prawa OZE,

cele  polityki energetycznej UE.

Możemy zatem liczyć na dyskusje opartą na komparatystyce dwóch wspomnianych systemów. W dalszych częściach spotkania omówione zostaną między innymi zagadnienia wytwarzania energii w mikro-, małych i dużych instalacjach, jak również mechanizmy oraz instrumenty ich wsparcia, takie jak system zielonych certyfikatów, nowy system aukcyjny czy taryfy gwarantowane.

W konferencji udział wezmą praktycy prawa, przedstawiciele Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska oraz Urzędu Regulacji Energetyki, specjaliści w temacie odnawialnych źródeł energii ze środowiska naukowego, a także przedstawiciele nauki prawa z Niemiec, w tym komentatorzy przepisów niemieckiej ustawy EEG (Erneuerbare-Energien-Gesetz).

Ogólnopolska Konferencja Prawa Energetycznego „Prawo z energią”

odbędzie się

26 kwietnia 2016 r. (wtorek),

w godzinach 9.00-17.00.

Prezentacje w dwóch językach (język polski i język niemiecki) będą tłumaczone symultanicznie.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy ruszają 15 marca 2016!

 

Do udziału zapraszają ENEA SA – Partner Strategiczny, kancelaria Wawrzynowicz&Wspólnicy – Partner Wspierający Konkursu i Konferencji oraz Fundator Nagród – K&L Gates.

 

 

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów