W ramach współpracy z Trio Conferences zapraszamy na pierwsze wydarzenie nad którym objęliśmy patronat medialny:
Pakiet CRD IV / CRR – Zmiany polskich regulacji w sektorze bankowym
Ostatni kryzys finansowy spowodował szereg zmian w sektorze bankowym, szczególnie w zakresie wymogów kapitałowych oraz zarządzania ryzykiem, co ma zwiększać poziom bezpieczeństwa instytucji finansowych. Trzecie już porozumienie bazylejskie zaowocowało opracowaniem
Pakietu CRD IV / CRR, który wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i składa się z dwóch części: dyrektywy CRD IV i rozporządzenia CRR. Jakie skutki dla rodzimego rynku niesie implementacja nowych przepisów? Jak przygotować się na nieuniknione zmiany? Na te pytania odpowiedzi znajdą Państwo podczas dwudniowych warsztatów:
Najnowsze zmiany w prawie bankowym
Jakie skutki dla instytucji finansowych niesie implementacja CRD IV/CRR
2-3 października 2014, hotel Bristol, Warszawa
W programie m.in.:
– Interpretacja zapisów Dyrektywy CRD IV i Rozporządzenia CRR
– Standardy techniczne EBA
– Wymogi kapitałowe w zakresie zarządzania ryzykiem
– Nowe bufory kapitałowe i sposoby ich ustalania
– Ryzyko kredytowe kontrahenta
– Polityka płacowa i kadrowa w świetle najnowszych regulacji
– Nowe wymogi w zakresie zarządzania ryzykiem płynności
– Nowe wytyczne polityki makroostrożnościowej
– Sekurytyzacja aktywów
Wśród prelegentów eksperci, reprezentujący kluczowe instytucje finansowe w kraju: ING Bank Śląski, Alior Bank, firmy konsultingowe: Deloitte i kancelarie prawne: Domański Zakrzewski Palinka, White&Case, Radosław Zdzieborski Kancelaria Radcy Prawnego, Kancelaria Adwokacka dr Beaty Paxford.
Link do strony: http://www.trioconferences.pl/wydarzenie/najnowsze-zmiany-w-prawie-bankowym
Zapraszam do kontaktu:
Aleksandra Kubiak
Specjalista ds. Marketingu
ul. Wołoska 9, 02-583 Warszawa
M. +48 519 407 696
T. +48 22 45 25 117
F. +48 22 611 71 81
Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).
Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).
E-mail: kancelaria@szymonsyp.com