do Newsy

Myślę, że przed Impactem nie było wcześniej w Polsce wydarzenia, podczas którego na jednej scenie spotkaliby się inwestorzy VC tego formatu.

Podczas panelu, który miałem przyjemność moderować, o inwestowaniu w startupy i innowacje rozmawiali: Nenad Marovac (DN Capital, Londyn), Daniel Star (TDJ Pitango, Izrael / Warszawa), Michael Steunkel (Lakestar / Hong Kong), Andrew Romans (Rubicon VC, San Francisco & Nowy York) oraz Marek Dietl (nowo powołany prezes GPW, wówczas jeszcze w charakterze doradcy Prezydenta RP).

Jeśli chcecie dowiedzieć się, co będzie najgorętszym przedmiotem inwestycji w ciągu najbliższych 2 lat, jak założyciele startupów szukający finansowania powinni uzasadnić wycenę swojego biznesu, czy dlaczego zdaniem moich rozmówców warto jest inwestować w Polsce – dobra wiadomość dla Was. Nagranie panelu jest już dostępne na YouTube.

P.S. Więcej o moich rozmówcach możecie dowiedzieć się z przewodnika po Impact’17, który opublikowałem na korporacyjnie.pl

P.P.S. Drugi z paneli, który moderowałem podczas Impact’17 również jest dostępny na YouTube. Więcej informacji tutaj.

fot. Jacek Waszkiewicz / Impact CEE

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów