do Konferencje/Spotkania

Wolves Summit wchodzi w trzeci rok swojej działalności. Ta międzynarodowa konferencja technologiczna odbędzie się już po raz piąty 28-29 marca w Warszawie. W tegorocznej edycji aż 350 wyselekcjonowanych startupów otrzyma możliwość bezpłatnego uczestnictwa. Podczas dwóch dni spotkają 250 inwestorów i 350 przedstawicieli korporacji. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Warszawa.

Piąte spotkanie ekspertów

Wolves Summit jest konferencją, która przede wszystkim stawia na wysokiej jakości networking i rozszerzanie sieci kontaktów biznesowych. To spotkanie dla startupów na każdym etapie rozwoju, inwestorów oraz korporacji. Piąta edycja będzie miała miejsce w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki 28 i 29 marca 2017 roku. Organizatorzy spodziewają się 2000 uczestników z całego świata, w tym 350 startupów, 50 scaleupów (bardziej doświadczonych startupów, które często istnieją na rynku od kilku lat), 350 managerów korporacji i 250 inwestorów.

Nowa formuła dla startupów

W marcu 350 wybranych startupów będzie mogło uczestniczyć w Wolves Summit za darmo. 35 z nich stanie przed szansą zaprezentowania się przed międzynarodowym gronem inwestorów i managerów korporacji w czasie konkursu The Great Pitch – tłumaczy Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit. 35 startupów oraz 7 wybranych scaleupów przedstawi swoje pomysły osobom istotnym z punktu widzenia rozwoju biznesu podczas trzyminutowych prezentacji na scenie, ale każda uczestnicząca firma może porozmawiać osobiście z inwestorami na spotkaniach 1:1. To okazja nie tylko do zebrania cennej informacji na temat firmy i jej potencjału na rynku, ale też pozyskania finansowania oraz nowych partnerów i klientów biznesowych. Zwycięzcy konkursu otrzymają pakiet medialny od PR Newswire.

Dwa dni networkingu

W trakcie dwudniowego wydarzenia uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji światowych ekspertów, dowiedzieć się więcej na temat nowych technologii i innowacji oraz wziąć udział w aktywnościach networkingowych. – Za każdym razem staramy się tworzyć atmosferę sprzyjającą poznawaniu nowych osób i wymianie wizytówek. Stąd spotkania 1:1 pomiędzy startupami, inwestorami i korporacjami, które uczestnik może ustawić jeszcze przed konferencją i zapełnić swój kalendarz. Nie zabraknie też stałych punktów programu, czyli VIP Party i imprezy networkingowej – wylicza Piotr Piasek.

Jak nawiązać stałą współpracę?

Zeszłoroczna, październikowa edycja obfitowała w 3072 spotkania 1:1 ustawione dzięki specjalnemu narzędziu matchmakingowemu. 291 startupów mogło tym samym poznać osobiście 192 inwestorów i 371 managerów korporacyjnych z 47 krajów. – W marcu tego roku planowanych jest aż 4000 spotkań – mówi Piotr Piaseknajaktywniejsze startupy potrafiły w dwa dni odbyć nawet 42 rozmowy 1:1, które często kończyły się nawiązaniem stałej współpracy z inwestorami czy korporacjami – dodaje. Popularność takiego rodzaju aktywności wynika przede wszystkim z możliwości wcześniejszego planowania, aby spotkać się z konkretnymi osobami zainteresowanymi danymi rozwiązaniami.

W poszukiwaniu kontaktów

Raport Startup Poland 2016 wskazał, że startupy niezależnie od poziomu rozwoju poszukują możliwości poszerzenia swojej sieci kontaktów. Aż 42% respondentów badania uznało potrzebę networkingu za istotną. W konferencji Wolves Summit uczestniczą przedstawiciele dziewięciu różnych branż, od e-commerce po hardware. W dotychczasowych edycjach pojawili się reprezentanci ponad 60 państw całego świata. To z kolei przekłada się na niezliczone możliwości nawiązania partnerstw biznesowych, a nawet wyjście ze swoją firmą na rynki międzynarodowe.

Opcje uczestnictwa oraz więcej informacji na temat Wolves Summit można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz kanałach w mediach społecznościowych.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów