do Antitrust, Konferencje/Spotkania, Newsy

Z przyjemnością zapraszamy na warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji współorganizowane z kancelarią Linklaters pt. „Roszczenia odszkodowawcze z tytułu naruszenia prawa konkurencji”, które odbędą się 1 lipca 2014 r. o godz. 17:00 (rejestracja uczestników od godz. 16:30) w siedzibie kancelarii Linklaters, tj. w Warsaw Towers przy ul. Siennej 39, piętro 7 (Warszawa).

W trakcie warsztatów prelegenci omówią narzędzia dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji w Polsce (stan obecny). Przedyskutują również dotychczasowe orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości oraz projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie niektórych przepisów regulujących dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji.

Warsztaty poprowadzą mec. Małgorzata Szwaj, partner w kancelarii Linklaters odpowiedzialna za praktykę prawa konkurencji oraz mec. Anna Cudna-Wagner, Managing Associate w departamencie sporów sądowych kancelarii.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym spk@spk.com.pl lub telefonicznie 22 – 242 5654.

Serdecznie zapraszamy!

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów