do Finansowanie przedsiębiorstw, Konferencje/Spotkania, Newsy, Private Equity, Venture Capital

ABSL (Związek Liderów Usług Biznesowych w Polsce), największa organizacja zrzeszająca firmy sektora usług dla biznesu, przy wsparciu P&G, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Skanska, poszukują najbardziej przełomowych i innowacyjnych projektów tworzonych przez polskie start-upy.

ABSL już po raz drugi organizuje Start-Up Challenge. Konkurs jest platformą spotkań start-upów z największymi graczami światowego biznesu. Poprzez swoją formułę, daje początkującym przedsiębiorcom możliwość spotkania z doświadczonymi przedstawicielami korporacji, którzy dysponują biznesowym know-how, dostępem do sieci klientów i chętnie wspierają rozwój unikalnych produktów.

Do udziału w konkursie może się zgłosić każdy zainteresowany start-up. Spośród wszystkich zgłoszeń Jury wybierze 70 firm do półfinałów, które odbędą się w drugiej połowie maja w 7 miastach Polski (Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław). Do ścisłego finału, zaplanowanego podczas 8. Konferencji ABSL, największej konferencji branżowej w Łodzi 13 czerwca bieżącego roku, zostanie wybranych 7 start-upów. Finaliści będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed Jury złożonym z przedstawicieli kadry menedżerskiej największych światowych firm. Tego samego dnia zostanie wybrany laureat drugiej edycji Start-Up Challenge.

Aby wziąć udział w ABSL Start-Up Challenge, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia StartupChallenge.pl i zgłosić projekt zgodnie z wytycznymi w formularzu.

Więcej informacji na http://startupchallenge.pl/

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów