do Antitrust

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji pt.: „Orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów w latach 2012 – 2014”, które odbędą się w czwartek, 4 grudnia 2014 r. o godz. 16:00 (rejestracja uczestników od godz. 15:30) w siedzibie Stowarzyszenia tj. w kancelarii Dentons, Rondo ONZ 1, piętro XXX.

Tematyką warsztatów będzie orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów z lat 2012 – 2014. Przedstawione wyroki z tego okresu dotyczą różnorodnych zagadnień, takich jak m.in.: ustalanie minimalnych cen odsprzedaży (RPM), rynek właściwy, usługi użyteczności publicznej w kontekście zakresu zastosowania ustawy antymonopolowej, ceny nadmiernie wygórowane, wymiar kary oraz kwestie proceduralne.

Wykład wygłosi znany Państwu z Korporacyjnie.pl  dr hab. Konrad Kohutek – profesor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Specjalizuje się w prawie antymonopolowym. Autor ponad 150 publikacji (głównie w tej dziedziny), w tym drugiego wydania komentarza do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, Warszawa – wrzesień 2014 r. (wspólnie z dr M. Sieradzką).

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym spk@spk.com.pl lub telefonicznie 022-242 56 54.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów