Już jutro w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odbędzie się seminarium z zakresu prawa konkurencji i pomocy publicznej w ramach projektu realizowanego przez Instytut Allerhanda.
Uroczystego otwarcia seminarium dokona dr Arkadiusz Radwan – Prezes Instytutu Allerhanda.
Następnie swoje prelekcje wygłoszą:
1) Ewelina Stępnik, Dyrektor Biura Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów;
2) Viorica Carare – Prezes Rady Konkurencji Republiki Mołdawskiej;
3) Mateusz Błachucki – pracownik Departamentu Kontroli Koncentracji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów;
4) Marta Gutkowska – pracownik Departamentu Monitorowania Pomocy Publicznej;
4) Szymon Syp i Grzegorz Pizoń – realizujący projekt w ramach Instytutu Allerhanda.
Po seminarium odbędzie się dyskusja i sesja networkingowa z udziałem zaproszonych gości.
Udział potwierdzili m.in. dr Marta Sendrowicz oraz dr Tomasz Bagdziński.
Seminarium zapoczątkuje dwa dni szkoleń w ramach którego wybrani eksperci Rady Konkurencji Republiki Mołdawii zostaną przeszkoleni w sposobach wdrożenia nowo uchwalonych ustaw przez Republikę Mołdawii: Prawa konkurencji oraz Pomocy publicznej.
Projekt Instytutu Allerhanda realizowany jest dzięki grantowi (wsparciu) norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).
Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).
E-mail: kancelaria@szymonsyp.com