do Konferencje/Spotkania, Patronaty

 Po sukcesach edycji duńskiej i szwajcarskiej 31 stycznia 2014 roku, w hotelu Intercontinental w Warszawie odbyła się Polish&CEE Private Equity Conference – biznesowa konferencja przedstawiająca najnowsze trendy i ciekawe zagadnienia w branży Private Equity w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w której miałem przyjemność uczestniczyć (zob. również: Korporacyjnie.pl patronem medialnym Polish and CEE Private Equity Conference). Organizacją wydarzenia zajmował się międzynarodowy zespół złożony ze studentów Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz szkół biznesowych we Francji i Wielkiej Brytanii.

Zgromadzonych gości przywitała Maja Hawłasewicz, studentka studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej, która wraz z Aleksandrą Jóźwik, studentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo, piastowały stanowiska Co. President Polish&CEE Private Equity Conference.

Mowę inauguracyjną jako Opening Keynote wygłosiła Barbara Nowakowska, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. Następnie goście zostali zaproszeni do udziału w trzech blokach dyskusyjnych złożonych z dziewięciu paneli:

BLOK I

  • Poland and Central Eastern Europe – Industry and market opportunities in the region
  • Small and mid-cap opportunities – Sourcing and delivering abnormal returns in the Small and Mid-cap market
  • Value Creation – Delivering top-tier value for company through its operational excellence

BLOK II

  • Sourcing Capital- Getting Capital for Polish and Central Eastern European investment opportunities
  • CEO perspective – Working with Private Equity fund to deliver top – tier returns
  • Exit Opportunities – Preparing and executing perfect exit from Poland & CEE region

BLOK III

  • The changing LP/GP Dynamic – How do Gps and Lps see the PE model changing?
  • Private Equity Target – Making your company an attractive MBO or PE investment target
  • Pros and Cons when investing through funds- What are Lps looking for in Private Equity investments in uncertain times?

W drugiej przerwie mowę wygłosił keynote Gabriele Todesca z European Investment Fund.

Gabriele Todesca przedstawił perspektywy ekspancji EIF na rynek Europy Środkowo – Wschodniej.

W trakcie konferencji gościom zapewniono doskonałe warunki networkingowe. Było to możliwe dzięki zgromadzeniu znakomitych znawców rynku Private Equity, inwestorów, GPs oraz LPs z Polski i Europy Środkowo – Wschodniej.

 Uczestnicy mieli możliwość zainicjowania prywatnych spotkań jak i wysłuchania prezentacji dotyczących poszczególnych funduszy.

Zamknięcia konferencji Polish&CEE Private Equity Conference dokonała Aleksandra Jóźwik, następnie przekazując głos Annie Hejce, założycielce i CEO Heyka Capital Markets Group. Anna Hejka wskazała w swojej prezentacji obecne problemy z jakimi boryka się polski rynek, a także omówiła różne metody, jakie powinien zastosować rząd, aby Polska mogła rozwijać się szybciej i w rezultacie stać się najważniejszym graczem w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

Konferencja Polish&CEE Private Equity Conference odniosła duży sukces zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Czekamy na następną edycję tego wydarzenia.

 

Współautorką wpisu jest Aleksandra Jóźwik.

Wojciech Bagiński jest współtwórcą kancelarii Fix Legal, międzynarodowym prawnikiem, adwokatem posiadającym uprawnienia do wykonywania zawodu w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork), Polsce (Adwokat) oraz w Anglii i Walii (Solicitor).

Jako praktyk skupia swoje zainteresowania na szeroko pojętym prawie biznesowym - w szczególności transakcjach nieruchomościowych, fuzjach i przejęciach, energetyce (w szczególności zagadnienia związane z gazem łupkowym oraz energią odnawialną) oraz wszelkiego typu umowach z elementami transgranicznymi. W ramach swojej działalności zajmuje się zagadnieniami związanymi z finansowaniem projektów międzynarodowych (np. dla spółek typu startup). Wojciech Bagiński jest pasjonatem rodzącego się ruchu social entrepreneurship, impact investment oraz spółek typu benefit corporations, które wprowadza na rynek polski.

Wśród zawodowych doświadczeń poszczycić się może pracą w międzynarodowej kancelarii prawniczej na Manhattanie oraz w Warszawie, licznymi praktykami w sądach warszawskich oraz prokuraturze, które odbył w ramach ukończonej aplikacji adwokackiej a także świadczeniem darmowej pomocy prawnej osobom, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną.

Wojciech Bagiński ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego a także podyplomowe studia LL.M. na Uniwersytecie w Wirginii. Obecnie podjął studia Executive MBA zorganizowane przez renomowane uczelnie światowe Kellogg oraz WHU. W ramach Akademii Koźmińskiego od trzech lat prowadzi po angielsku wykłady ze wstępu do prawoznawstwa w ujęciu międzynarodowym.

Wojciech Bagiński jest członkiem licznych stowarzyszeń zawodowych (między innymi American Bar Association, New York State Bar Association, The Law Society, Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Young International Arbitration Group w ramach sądu LCIA w Londynie). Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu ds. Międzynarodowych Transakcji Nieruchomościowych (Cross-Border Real Estate Practice Committee) oraz wiceprzewodniczącego Międzynarodowego Komitetu ds. Energetyki i Zasobów Naturalnych (The International Energy and Natural Resources Committee) w Sekcji Prawa Międzynarodowego (Section of International Law) w ABA.

Publikacje Wojciecha Bagińskiego ukazują się na łamach prestiżowych przeglądów prawniczych oraz gazet w Polsce oraz za granicą. Wojciech Bagiński wielokrotnie przemawiał na międzynarodowych konferencjach branżowych czy to komentując czy wykładając aktualny stan prawa w wybranych dziedzinach, głównie związanych z energetyką. Uczestniczył, jako panelista w konferencjach w Londynie, Rzymie, Waszyngtonie, Pekinie oraz Warszawie.

 

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów