do Fuzje i przejęcia, Newsy

Spółka TVN S.A. w poinformowała w dniu dzisiejszym w ramach raportu bieżącego o podpisaniu z  Ringer Axel Springer Media AG umowy sprzedaży akcji Grupy Onet.pl S.A.

Zgodnie z raportem – umowa przewiduje sprzedaż 100% akcji w Onet w zamian za (i) środki pieniężne w zamian za 75.98% akcji Onet oraz (ii) 25% udziałów w joint venture z RAS w zamian za pozostałe akcje spółki Onet.

Zgodnie z umową 6.115.716 akcji Onet stanowiących łącznie ok. 75,98% kapitału zakładowego Onetu zostanie sprzedane przez Grupę Onet Poland Holding B.V. – spółkę całkowicie zależną TVN na rzecz Nabywcy, spółki celowej całkowicie zależnej od Ringer Axel Springer Media AG . Cena sprzedaży będzie wynosiła 968.750.000 PLN.

Zarząd TVN uzyskał dwie opinie o rzetelności finansowych warunków transakcji (ang. „fairness opinion”) od banków inwestycyjnych J.P. Morgan oraz Nomura.

Dojście transakcji do skutku wymaga ziszczenia się m.in. warunku zawieszającego:

  • uzyskania przez Ringer Axel Springer Media AG zgody Prezesa Urzęu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (lub właściwego organu UE) na nabycie akcji.

Więcej informacji na stronie – TVN S.A.

 

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts
Comments
  • Wasilewski
    Odpowiedz

    Trzeba przyznać, że TVN dostał dobrą cenę (wycena wynikająca z transakcji to 1,3 mld zł). Sześć lat temu TVN kupił Onet za 1 mld zł, a więc na całej inwestycji kokosów nie zarobił (biorąc pod uwagę wartość pieniądza w czasie – przepływy zrównają się przy stopie procentowej 5% – nie licząc jednak zysku z dywidend).

    To pokazuje też, że branża internetowa w Polsce okrzepła, a wyceny nie są już brane z sufitu.

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów