W najbliższym czasie, tj. 13 marca 2014 r., odbędzie się Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – pionierskie w swej zawartości merytorycznej wydarzenie, ściśle poświęcone procesom restrukturyzacji, szczególnie dedykowane osobom w nie zaangażowanym, ale i tym, których tematyka restrukturyzacji żywo interesuje.
By mieć szansę na udaną restrukturyzację bądź mieć pewność, że proces zostanie prawidłowo przeprowadzony – niezbędny jest czynnik ludzki, który nie zawiedzie, a który swoją fachową wiedzą odpowiednio wesprze działania procesowe. Dlatego tak ważne jest kształcenie uczestników postępowania restrukturyzacyjnego – sędziów, syndyków, kadry menedżerskiej, akademickiej, pracowników korporacji odpowiedzialnych za procesy restrukturyzacyjne. Ten ważki problem poruszą eksperci podczas III sesji kongresowej.
Równie istotna jak profesjonalny model kształcenia jest wiedza zdobyta w praktyce, dzięki konkretnym studiom przypadków. Przywołają je eksperci występujący w sesji I i II Kongresu.
Wykażą m.in. problemy związane z ponoszeniem odpowiedzialności przeprowadzenia restrukturyzacji naprawczej w podmiotach powiązanych (przykład Fagor Mastercook), a także ponoszenia ewentualnych konsekwencji związanych z nieosiągnięciem celu tego rodzaju restrukturyzacji (vide polityka UE związana z tzw. drugą szansą). Kolejnym case study będzie problem ponoszenia ryzyka związanego z restrukturyzacją naprawczą w podmiotach powiązanych.
Natomiast sesja II, poświęcona sektorowi budowlanemu, to studium przypadku grupy kapitałowej DSS S.A. Ten przykład udanej restrukturyzacji może być dowodem na skuteczność restrukturyzacji poprzez upadłość likwidacyjną.
Co ważne, wymienione case study to spółki działające w Polsce.
Zapraszamy zatem na Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2014 po potężną dawkę wiedzy!
Wydarzenie wspiera Stowarzyszenie Praktyków Restrukturyzacji, któremu dedykowana jest jedna z kongresowych sesji.
Korporacyjnie.pl jest patronem medialnym Kongresu!
Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2014
13 marca, Warszawa
Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).
Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).
E-mail: kancelaria@szymonsyp.com