do Konferencje/Spotkania, Newsy

Dla kogo jednolity rynek cyfrowy jest szansą, a dla kogo zagrożeniem? W jakim kierunku rozwija się technologia na rynku medialnym? Jak wygląda ochrona praw konsumenta na rynku telekomunikacyjnym? Na te i wiele innych tematów dyskutowali prelegenci i uczestnicy Warsaw International Media Summit. Kongres odbywał się 18 i 19 listopada w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem jest firma MMC Polska.

Podczas dwudniowego wydarzenia najważniejsze osobistości rynku telekomunikacji i mediów miały okazję do wymiany uwag, doświadczeń i opinii dotyczących obecnej i przyszłej sytuacji tej części gospodarki. Poruszono wiele istotnych tematów, m.in.: Jednolity Rynek Cyfrowy, ewolucja mediów, rozwój TV i nowych technologii wykorzystywanych w branży. Ponadto rozmawiano o przyszłości spektrum i finale polskiej aukcji na częstotliwości oraz wpływie ich uwolnienia na obywateli. Odpowiadano na pytanie w jaki sposób media społecznościowe pomagają w kreowaniu wizerunku, czy powinniśmy obawiać się o swoją prywatność i bezpieczeństwo żyjąc w świecie cyfrowym oraz o sytuacji konsumenta na rynku telekomunikacji. Jak zgodnie twierdzą paneliści, debaty już owocują ustaleniami i współpracą różnych podmiotów.

Najwyższą jakość merytoryczną zapewniła Rada Programowa pod przewodnictwem pana Przemysława Kurczewskiego, Prezesa Zarządu EmiTel, oraz prelegenci, wśród których znaleźli się m.in.: Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej; Jan Dworak, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; Piotr Muszyński, Wiceprezes Orange Polska; Jakub Brzeczkowski, Prezes Zarządu, Eutelsat Polska; Marcin Ornass-Kubacki, Prezes Zarządu, ASTRA CEE; Artur Waliszewski, Regional Business Director Google Polska; Maciej Maciejowski; Członek Zarządu, TVN; Robert Bednarski, Country Director CEE Facebook; Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu, Virgin Mobile Polska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły m.in.: Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z konferencji.

Kolejna edycja odbędzie się jesienią 2016 roku. Natomiast 30-31 marca 2016 r. w Warszawie spotkają się przedstawiciele ww sektorów podczas XVI Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów.

Więcej informacji na www.telekomunikacjaimedia.pl

Kontakt:

Monika Nowak
Junior Project Manager
Dział Produkcji Projektów Strategicznych

T: +48 22 379 29 11
e-mail: m.nowak@mmcpolska.pl

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów