do Corporate, Konferencje/Spotkania, Publikacje, Robienie biznesu w

Zapraszam Was do zapoznania się z abstraktem artykułu, który napisałem wraz z moimi dwoma kolegami z Baker McKenzie – Lotharem Determannem z biura w Palo Alto i Manuelem Lorenzem z biura we Frankfurcie.

Jeśli spodoba Wam się abstrakt – to serdecznie proszę Was o głos na ten artykuł (zaznaczenie pięciu gwiazdek). Tylko dzięki Waszemu wsparciu ma on szansę ukazać się w ramach publikacji „The RegTECH Book”, którą przygotowuje wydawnictwo Wiley. Żeby zagłosować – trzeba się najpierw zarejestrować, ale rejestracja zajmuje jedynie chwilę!

Jak to zrobić? To proste:

  1. Wejdź na stronę wydawcy książki ( http://app.thefintechbook.com/#rate-view ) i stwórz nowe konto.
  2. Wejdź na stronę o naszym artykule  http://app.thefintechbook.com/theregtechbook/711 (ewentualnie – po zalogowaniu, wejdź w zakładkę „Abstracts”, potem „RegTech” po lewes stronie, a potem szukaj po nazwiskach autorów – w tym celu znajdź na liście i wybierz Lothara Determanna)
  3. Przeczytaj abstrakt i jeśli Ci się spodoba oceń artykuł (np. na 5 gwiazdek 😉 )Głosowanie trwa do 28 lutego, więc zostało już tylko kilka dni. 

Z góry serdecznie dziękuję za Wasze głosy!
Radzym

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów