do Konferencje/Spotkania, Newsy

6 listopada 2013 w Warszawie odbędzie się V Polski Kongres Prawa Upadłościowego i Naprawczego – INSO 2013. Wydarzenie wpisuje się w cykl corocznych spotkań na szczycie, poświęcony różnorodnym aspektom prawa upadłościowego i naprawczego i  organizowany przez Instytut Allerhanda nieprzerwanie od 2009 roku. INSO 2013 zgromadzi ekspertów prawa upadłościowego i naprawczego: przedstawicieli kancelarii specjalizujących się tej gałęzi prawa, sędziów z bogatym dorobkiem w zakresie spraw gospodarczych, członków administracji rządowej, przedstawicieli świata akademickiego oraz kadrę menadżerską przedsiębiorstw. Wielu spośród tegorocznych prelegentów

Kongresu wchodzi w skład Zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości ds. przygotowania założeń reformy polskiego prawa upadłościowego.

Tegoroczna edycja Kongresu INSO pozwoli rozważyć i szeroko skomentować w gronie ekspertów kwestie praktycznych problemów w postępowaniu układowym i naprawczym w polskim i europejskim porządku prawnym. W centrum zainteresowania uczestników znajdą się takie zagadnienia jak: czynniki istotne dla udanej restrukturyzacji; prawo pracy w postępowaniu upadłościowym i naprawczym, analizowane z perspektywy pracownika i pracodawcy, a w szczególności wpływ zjawiska upadłości na poziom zatrudnienia w Polsce oraz zachowania miejsc pracy jako celu postępowania upadłościowego. Jednocześnie omówione zostaną zagadnienia prawa podatkowego w postępowaniu upadłościowym i naprawczym, z naciskiem na uwzględnienie problemu rozstrzygania kolizji norm prawa upadłościowego i naprawczego z normami prawa podatkowego. Uczestnicy tegorocznej edycji Kongresu będą mieli także możliwość rozważenia i skomentowania zagadnień dotyczących aktualnych kierunków zmian w międzynarodowym prawie upadłościowym. Organizatorzy wierzą, że wzorem poprzednich konferencji z cyklu INSO, dorobek dyskusji praktyki i doktryny pozwoli na wypracowanie istotnych wniosków dla usprawnienia postępowania upadłościowego.

Wśród prelegentów Kongresu INSO 2013 znaleźli się: dr Kinga Bauer (Uniwersytet Jagielloński), dr Tomasz Chilarski (Kancelaria Radców Prawnych Wicherkiewicz Chilarski), SSR Tadeusz Czarnota (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach), dr Patryk Filipiak (Filipiak Babicz Kancelaria Prawna), Dominik Gałkowski (KKG Kubas Kos Gaertner), Maciej Geromin (Ministerstwo Sprawiedliwości), Bartosz Groele (Instytut Allerhanda, Tomasik, Pakosiewicz i Wspólnicy), SSR Jarosław Horobiowski (Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej), SSR dr hab. Anna Hrycaj (Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu),Anna Łukaszewicz-Obierska (Kancelaria WKB), SSR Zbigniew Miczek (Sąd Rejonowy w Tarnowie), Łukasz Mróz (Nikiel i Wspólnicy), SSR Janusz Płoch (Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia), dr Marek Porzycki (Uniwersytet Jagielloński), dr Arkadiusz Radwan (Instytut Allerhanda,of counsel w KKG Kubas Kos Gaertner), Jerzy Sławek (Dziekan Krajowej Izby Syndyków), Karol Tatara (Karol Tatara i Współpracownicy), dr Artur Tomanek (Zakład Prawa Pracy, Uniwersytet Wrocławski), prof. dr hab. Dariusz Wędzki (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), SSR Cezary Zalewski (Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy), Artur Zawadowski (Kancelaria Weil), Piotr Zimmerman (Zimmerman i Wspólnicy).

Udział w obradach Kongresu pozwoli na aktywne uczestnictwo w merytorycznej dyskusji na temat bieżących problemów prawa upadłościowego. Wątków, co ważne, z obszarów dotyczących prawa oraz ekonomii postępowania upadłościowego, w aspekcie krajowym i międzynarodowym.

Dodatkowo jednym z celów Kongresu jest również dalsza integracja środowiska skupionego wokół prawa upadłościowego i naprawczego, co umożliwia wprowadzona przez organizatorów formuła sesji dyskusyjnych i zamykającego Kongres spotkania networkingowego meet the speaker.

Na stronie www.inso.allerhand.pl dostępna jest agenda wydarzenia, regulamin oraz formularz uczestnictwa. Liczba miejsc jest ograniczona.

Korporacyjne.pl jest patronem medialnym Kongresu.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów