do Antitrust, Konferencje/Spotkania, Newsy

Z przyjemnością zapraszamy na warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji współorganizowane z firmą CEG Europe pt. „Ustalanie cen odsprzedaży: efekty anty- i prokonkurencyjne”, które odbędą się w dniu 29 maja 2014 r. o godz. 16:30 (rejestracja uczestników od godz. 16:00) w siedzibie Stowarzyszenia, tj. w kancelarii Dentons, Rondo ONZ 1, piętro 30.

W trakcie warsztatów zajmiemy się ekonomiczną analizą wpływu ustalania cen odsprzedaży na konkurencję na rynku. Omówimy teorie ekonomiczne leżące u podstaw ograniczeń prawnych tego typu porozumień, a następnie zwrócimy uwagę na sytuacje, w których ustalanie cen sztywnych nie prowadzi do ograniczenia konkurencji lub wręcz jest korzystne dla konsumentów. Analizę zilustrujemy omówieniem kilku kazusów.

Warsztaty poprowadzi dr Ewa Mendys-Kamphorst, partner w CEG Europe – międzynarodowej ekonomicznej firmie konsultingowej specjalizującej się w sprawach konkurencji i regulacji.  Dr Ewa Mendys-Kamphorst jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2003 roku obroniła na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie pracę doktorska na temat wpływu efektów sieci na konkurencję rynkową. Pracowała jako konsultant w zakresie ekonomii konkurencji i regulacji oraz starszy specjalista do spraw ekonomicznych w holenderskim Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty (OPTA).

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym: spk@spk.com.pl lub telefonicznie 22-242 56 54. Więcej informacji www.spk.com.pl

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów