do Newsy

Jeśli oglądaliście czwarty sezon serialu „Sillicon Valley” – to znacie już „Systematic”, utwór nagrany przez DJa Shadow i NASa. Kilka dni temu utwór wyszedł również na niespodziewanej EPce DJa Shadow „The Mountain Has Fallen”.
I choć Nas rapuje, że wolałby sprzedawać broń na ulicach – ponieważ tam zasady są prostsze i uczciwsze w biznesie, to bardzo aktywnie działa na rynku startupów. Przez swój fundusz QueensBridge Venture Partners zainwestował m.in. w Lyft, czy Dropbox.
W rozmowie z CNBC z 2016 roku Nas powiedział: „zawsze chciałem być otoczony przez najmądrzejszych ludzi na świecie i nie ograniczałem się tylko do branży muzycznej. Chcę poznawać ludzi innowacyjnych w różnych dziedzinach, a inwestowanie mi to umożliwia”.

fot. okładka EP „The Mountain has fallen” DJa Shadow

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów