do Newsy

Według szacunków magazynu Forbes – łączny majątek członków gabinetu Prezydenta Donalda Trumpa to 4.3 miliarda dolarów.

Najbogatszym z ludzi Trumpa jest Wilbur Ross, Sekretarz ds. Handlu, który wyceniony został na 2.5 miliarda dolarów. Sekretarz Ross dorobił się restrukturyzując spółki, znajdujące się w słabej kondycji finansowej.

Miliarderką jest również Sekretarz ds. Edukacji, Betsy DeVos, na której majątek składa się dziedzictwo jej rodziny i rodziny jej męża (mąż pani DeVos był CEO grupy Amway US, której jednym z założycieli był jej teść).

Sekretarz Skarbu, Stephen Mnuchin, były partner w Goldman Sachs, wyceniony został na 385 milionów. Natomiast Sekretarz Stanu,Rex Tillerson, zdaniem Forbesa dorobił się szefując koncernowi ExxonMobil 300 milionów dolarów.

Na tym tle skromnie wypada majątek wiceprezydenta Mike Pence’a, szacowany na „jedynie” 800 tysięcy dolarów.

Pełna lista na stronie magazynu Forbes.

Grafiki: Forbes

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów