do Konferencje/Spotkania, Patronaty

Impact CEE 2018 już 13 i 14 czerwca. Po raz kolejny będę jednym z prelegentów. Więcej o moim panelu już niedługo.

Żeby jednak umilić Wam oczekiwanie, w 4 kolejne piątki, poprzedzające imprezę przypominamy panele, które moderowałem podczas poprzednich edycji konferencji. Polecam Wam też kanał Impactu na YouTube, gdzie dostępne są nagrania chyba wszystkich dotychczasowych paneli.

Zeszłotygodniowy punkt odliczania tutaj. Natomiast dziś, przypominamy panel na temat inwestowania w branży Fintech i Insurtech, w którym wystąpili:

W tym panelu m.in. o „modelowych” FinTechach według panelistów, o tym, czy inwestowanie w FinTechy to dobry pomysł i dlaczego P. Wilam jest tu sceptyczny, jakich FinTechów szuka do swojego portfela MCI oraz kiedy lepiej kierować się do branżowego, a kiedy do finansowego inwestora.

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów