do Konferencje/Spotkania

Impact CEE 2018 już 13 i 14 czerwca. Po raz kolejny będę jednym z prelegentów. Więcej o moim panelu już niedługo.

W oczekiwanie na tegoroczną edycję, przypominaliśmy Wam panele, które moderowałem podczas poprzednich konferencji (tutaj, tutaj i tutaj).

Dziś, w ostatnim odcinku z cyklu, przypominam Wam panel na temat innowacji w bankowościbi, w którym wzięli udział:

  • Laurent Herbillon (dyrektor odpowiedzialny za innowacje, współpracę ze startupami i transformację cyfrową w w BNP Paribas / Paryż, Francja)
  • Moran Levinovitz (Dyrektor Inwestycyjny w HSBC, koncentrujący się na rozwoju oprogramowania (Big Data, Security, Infrastructure, RegTech) / Londyn, UK oraz Izrael )
  • Michał Hojowski (Dyrektor ds. Zarządzania Sprzedażą w Departamencie Rynków Finansowych w Raiffeisen, odpowiedzialny również za internetowy kantor wymiany walut, RKantor.com )
  • Szymon Mitoraj (dyrektor odpowiedzialny za transformację cyfrową w ING Bank Śląski)

Rozmawialiśmy o tym, na czym polega współpraca startupów i europejskich banków, co banki powinny robić, aby przygotować się do nowych czasów, ale nie bardzo chcą to robić,  jakie umiejętności powinni rozwijać bankierzy, aby nie poddać się konkurencji maszyn i AI oraz o tym, czy branża bankowa ma przed sobą przyszłość.

 

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów