do Konferencje/Spotkania

Impact CEE 2018 już 13 i 14 czerwca. Po raz kolejny będę jednym z prelegentów. Więcej o moim panelu już niedługo.

Żeby umilić Wam oczekiwanie, w 4 kolejne piątki, poprzedzające imprezę, będziemy przypominać panele, które moderowałem podczas poprzednich edycji konferencji. Polecam Wam też kanał Impactu na YouTube, gdzie dostępne są nagrania chyba wszystkich dotychczasowych paneli.

Zaczynamy od panelu o inwestowaniu w startupy i innowacje, podczas którego rozmawiali:

  • Nenad Marovac (DN Capital, Londyn),
  • Daniel Star (TDJ Pitango, Izrael / Warszawa),
  • Michael Steunkel (Lakestar / Hong Kong),
  • Andrew Romans (Rubicon VC, San Francisco & Nowy York) oraz
  • Marek Dietl (obecnie prezes GPW, wówczas jeszcze w charakterze doradcy Prezydenta RP).

W tym panelu m.in. o tym co będzie najgorętszym przedmiotem inwestycji w ciągu najbliższych lat, jak założyciele startupów szukający finansowania powinni uzasadnić wycenę swojego biznesu oraz czy warto jest inwestować w Polsce.

fot. Jacek Waszkiewicz / Impact CEE

+ posts

 

Radzym Wójcik jest adwokatem w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Baker McKenzie.

Radzym współtworzył i jest aktywnym członkiem multidyscyplinarnego zespołu warszawskich prawników Baker McKenzie („Innovation Team”), powołanego w celu wspierania zespołów TMT funduszy Private Equity i Venture Capital, jak również klientów zainteresowanych nowymi technologiami, w szczególności z zakresu big data, AI, FinTechu oraz InsurTechu.

Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy Venture Capital i Private Equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i w przemyśle ciężkim). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych projektach. Z sukcesem wspiera klientów po obu stronach stołu negocjacyjnego, na wszystkich etapach transakcji M&A. Doradza także polskim przedsiębiorcom w związku z międzynarodową ekspansją ich biznesów i pozyskiwaniem inwestorów za granicą.

Obecnie, doradza również Ministrowi Rozwoju w pracach nad wprowadzeniem do polskiego kodeksu spółek handlowych nowej spółki kapitałowej, Prostej Spółki Akcyjnej. We wrześniu 2016 został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Zespołu do opracowania rekomendacji w zakresie projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ma ona być wehikułem dedykowanym startupom, Venture Capital i branży innowacyjnej.

W 2015 roku został uznany za jednego z 30 wyróżniających się prawników, którzy nie ukończyli 35 lat w rankingu „Rising Stars – Prawnicy. Liderzy Jutra” organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów