do Newsy

Drodzy Czytelnicy,

mamy przyjemność zaprezentować książkę z pogranicza prawa i finansów – „Wyrok” autorstwa Mariusza Zielke. Tym samym chcielibyśmy zapoczątkować serie wpisów, w których będziemy przedstawiać wybrane książki, monografie i artykuły z pogranicza prawa, ekonomii, biznesu i finansów.

Jednocześnie dzięki uprzejmości autora – jeden egzemplarz „Wyroku” otrzyma osoba, który jako pierwsza, prawidłowo, odpowie na następujące pytanie:

Z jakim polskim dziennikiem gospodarczym Pan Mariusz Zielke był związany w swojej karierze zawodowej przez blisko 10 lat?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres e-mail: contact@korporacyjnie.pl  (prosimy o dopisanie adresu na który prześlemy egzemplarz książki zwycięzcy konkursu).

Opis książki:
Dziennikarz i tajemniczy przestępca-finansista w pojedynku z zawodowym zabójcą oraz seryjnym mordercą. Misternie skonstruowana intryga, wartka, emocjonująca akcja, wiarygodni bohaterowie, barwne tło społeczne i zaskakująca puenta czynią z Wyroku kryminał na najwyższym światowym poziomie. Powieść, wydana początkowo w drugim, niemal podziemnym obiegu, odniosła niebywały sukces i wywołała skandal na polskim rynku finansowym ze względu na liczne odwołania do rzeczywistości i ujawnienie przestępczych mechanizmów rządzących polską giełdą oraz powiązań na styku biznesu, polityki i mediów. Jej pierwszy nakład błyskawicznie zniknął z półek księgarskich, a wersja elektroniczna stała się bestsellerem w internecie. Świetne recenzje czytelników i krytyków mówią same za siebie. „

Wyrok czyta się rewelacyjnie”. Anna Marszałek, była reporterka i dziennikarka śledcza, Dziennikarz Roku 2003

„Trzeba powiedzieć wprost – od tej książki naprawdę nie można się oderwać”. Paweł Bernacki, Portal Księgarski

„Najlepszy polski kryminał”. Joanna Wicher,

Lubimyczytac.pl; 5/5

Mariusz Zielke bardzo przypomina Michaela Blomkvista – bohatera trylogii Millennium Stiega Larssona. Dziennikarz mimo wielu nagród i wyróżnień (m.in. Grand Press 2005) stracił nagle pracę w dużej gazecie. Nie poddał się i wiele ryzykując, ujawniał największe afery gospodarcze i korupcyjne na niezależnej stronie internetowej. Za bezkompromisowe publikacje kilku potężnych biznesmenów żąda od niego milionowych odszkodowań.


 

Mariusz Zielke (ur. 2 grudnia 1971) dziennikarz i pisarz, zdobywca nagrody Grand Press 2005 w kategorii „dziennikarstwo śledcze”, wielokrotnie nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich. Ujawniał w gazetach kulisy największych polskich afer finansowych, opisywał ustawione przetargi w wojsku, policji, innych służbach, powiązania gangsterów z politykami i mediami, nieprawidłowości i kontrowersje w działaniach takich korporacji jak CISCO, IBM, HP. Próbowano przekupić go wielomilionowymi łapówkami i funduszami w Szwajcarii, był zastraszany i pozywany przez gangsterów i polskich milionerów.

Autor pierwszego polskiego thrillera finansowego „Wyrok” (wyd. 2011), groteski sensacyjnej „Asurito Sagishi – cnotliwy aferzysta” (2011), niezwykłych historii o miłości i zbrodni „Wyspa dla dwojga” (2011), oraz „Księgi Kłamców” pełnej surrealistycznych wizji powieść o miłości, demonach, zbrodni i ryzykownej pasji tworzenia. Pracuje także jako ghost writer przy książkach celebrytów.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów