do Newsy, Patronaty

Wspieramy interesującą inicjatywę ELSA Poznań  – XVIII Dni Edukacji Prawniczej 2014 w Poznaniu.

Podczas zaplanowanych wydarzeń studenci mogą odkryć nowe ścieżki kariery zawodowej, porozmawiać ze specjalistami różnych dziedzin prawa oraz udoskonalić umiejętności językowe bądź interpersonalne podczas warsztatów.

Europejskie Stowarzyszeni Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności studentów poznańskich wydziałów prawa i administracji na XVIII Dni Edukacji Prawniczej, które odbędą się w dniach 17-19 listopada 2014 roku. Tegoroczny projekt z pewnością pozwoli poszerzyć horyzonty, ponieważ będzie odbiegał formułą od poprzednich edycji. Uczestnikom projektu zaprezentowane zostaną zawody prawnicze a także umożliwiony udział  w interesujących warsztatach praktycznych.

Agenda:

Prelekcje:

„ Sądowo-lekarskie aspekty gwałtu” – prelekcja dr Czesława Żaby z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

„Pomyłki sędziowskie, niesłuszne skazania” – prelekcja prokuratora Piotra Urowskiego z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

„Arbitraż jako instytucja prawna, zjawisko społeczne, usługa dla biznesu” – prelekcja Mariusza Karłowskiego z Stowarzyszenia „Europejskie Centrum Arbitrażu”

Warsztaty:

Warsztat TPA Horwath: „Rola doradcy podatkowego w przedsiębiorstwie ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji podatkowej”.

Warsztat Fundacji Jeden Uniwersytet: „Skuteczne zarządzanie projektem”

Warsztat Deloitte: „Podatek tam gdzie przychód czy tam gdzie podatnik? Wybrane aspekty przepisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.”

Zawody:

Radca Prawny – prelekcja Anny Adamek z Kancelarii Głowacki i Wspólnicy

W ramach prelekcji omówione zostaną również lipcowe zmiany w Kodeksie Postępowania Karnego     w odniesieniu do zawodu radcy prawnego (m.in. przyznanie radcom prawnym uprawnień obrończych w sprawach karnych).

Komornik Sądowy – prelekcja Bartosza Guzika reprezentującego Radę Izby Komorniczej przy Sądzie Rejonowym w Poznaniu

Wszelkie wydarzenia związane z Dniami Edukacji Prawniczej odbywać się będą w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Aleja Niepodległości 53).

Zachęcamy do obserwowania Wydarzenia!

Serdecznie zapraszamy!

XVIII Dni Edukacji Prawniczej 2014

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów