do Energetyka

W dniach 13-14 kwietnia2016 roku, w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się XXIII edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER, organizowanej przez firmę MMC Polska. Podczas wydarzenia obecni byli prezesi i członkowie zarządów kluczowych firm energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej, w tym także regulatora, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych. Gośćmi Honorowymi wydarzenia byli Wiceminister Andrzej Piotrowski i Wiceminister Michał Kurtyka z Ministerstwa Energii. Konferencja zgromadziła ponad 500 uczestników w ciągu dwóch dni.

Konferencję rozpoczęła dyskusja na temat energii polskiej gospodarki oraz nowych kierunków jej rozwoju. Podniesiono również zagadnienia innowacji i nowych technologii w sektorze energii oraz nowych wyzwań biznesowych, które przed nim stoją. Znaczna część spotkania dotyczyła unii energetycznej UE i bezpieczeństwa energetycznego. Prelegenci podjęli również dyskusję o problematyce budowy konkurencyjnego rynku sektora energii w Polsce, w obliczu budowy jednolitego europejskiego rynku energii elektrycznej oraz gazu. Ostatni blok tematyczny poświęcono zagadnieniu polskiej energii tu i teraz.

Wysoki poziom merytoryczny Konferencji zapewnił udział Prelegentów, będących wybitnymi przedstawicielami branży. Wśród nich znaleźli się m.in.: Maciej Bando – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Dariusz Kaśków – Prezes Zarządu, Energa  Jarosław Broda – Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, TAURON Polska Energia, Krzysztof Skóra – Prezes Zarządu, KGHM Polska Miedź, Eryk Kłossowski – Prezes Zarządu, PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Beata Stelmach – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna GE na Polskę i kraje bałtyckie, Wojciech Dąbrowski – Prezes Zarządu, PGNiG Termika.

 

Zwieńczeniem pierwszego dnia XXIII edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER była Wielka Gala Liderów Świata Energii, podczas której wręczone zostały najważniejsze nagrody w branży za osiągnięcia dokonane w 2015 roku. Czas pomiędzy poszczególnymi kategoriami konkursowymi umilił gościom występ artystyczny Stanisława Sojki. Podczas wydarzenia odbyła się również aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, którą prowadziła Katarzyna Cichopek. Wśród fantów, które można było wylicytować znalazły się: piłka do koszykówki i koszulka Marcina Gortata z autografem sportowca, pióro z faksymile Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz unikatowe zdjęcie z prywatnej kolekcji: Al Pacino z filmu Godfather II i jego autograf.

 

Konferencja Energetyczna EuroPOWER od 23. edycji stawia sobie za cel mówienia o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących sektora energetycznego. Co pół roku wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty branży energetycznej. Organizowana przez MM Conferences SA Konferencja to niezmiernie efektywna i neutralna platforma dialogu, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez gospodarczych w naszym kraju.

 

 

 

Partnerzy XXIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER:

 

Partnerzy Strategiczni: Microsoft, BGK, Emitel, Atos, Energia dla firm

Partnerzy: Starter24, Qumak, Orange, WPiP, T-Mobile Polska, RAFAKO S.A., Profescapital, Abak, CEZ Polska, Kochański Zięba i Partnerzy, , Antal, Customeritum

Partner Merytoryczny: Allen & Overy

Partner Technologiczny: iQ5

Private Tailoring Partner: Balthazar Private Tailors

Partner Tłumaczeń: Bireta Professional Translations

 

 

 

 

Partnerzy Wielkiej Gali Liderów Świata Energii:

 

Microsoft, Emitel, BGK, Atos, Energia dla firm,  Starter24, Qumak, WPiP, Orange Polska, Allen & Overy, Customeritum.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z XXIII edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER oraz Wielkiej Gali Liderów Świata Energii: http://konferencjaeuropower.pl/europower/fotorelacje/

 

 

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów